PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Złe wyniki Ambry. Winne podwyżki i wstrzymanie dostaw do klientów w Polsce

www.portalspozywczy.pl 12 listopada 2012 09:39

Ambra opublikowała wyniki za I kwartał roku obrotowego 2012/13, który zakończył się 30 września br. Przychody ze sprzedaży spadły o 5 proc. i wyniosły 80 mln zł. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej był mniejszy rdr o 40 proc. i wyniósł 1,6 mln zł.

Spadek sprzedaży netto o 5,1 proc. w kwartale spowodowany został wstrzymaniem dostaw do klientów w Polsce, którzy z opóźnieniem zaakceptowali podwyżki cen. Po zakończonym wdrożeniu podwyżek przychody ze sprzedaży powróciły do dodatniej dynamiki w październiku. (...) Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej był niższy o 1,1 mln zł ze względu na wzrost kosztów finansowych netto i udziału mniejszości w zysku. Wcześniejsze rozpoczęcie sezonu produkcyjnego i zakup zapasów przed najważniejszym sprzedażowo II kwartałem roku obrotowego spowodowały przejściowy wzrost zadłużenia o 42,6 mln zł. W perspektywie kolejnych kwartałów przewidywane są niższe zakupy i produkcja, co umożliwi obniżenie zadłużenia przed końcem roku obrotowego - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Jak wytłumaczono w publikacji, konieczność podwyżki cen dotyczyła przede wszystkim wiodących marek win musujących oraz wermutów i spowodowana została wzrostem cen wina, koncentratów owocowych, cukru i innych materiałów i surowców. Proces wdrożenia podwyżek cen został rozpoczęty w końcu IV kwartału ubiegłego roku obrotowego i zakończył się w I kwartale roku obrotowego 2012/2013. Dzięki wdrożeniu podwyżek cen Grupa Ambra powróciła do zakładanego poziomu rentowności sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane