PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

ZM Herman planują rozwój sklepów firmowych, pomimo notowanych strat

Autor: dlahandlu.pl 6 grudnia 2010 15:20

ZM Herman planują rozwój sklepów firmowych, pomimo notowanych strat

ZM Herman, które prowadzą sieć ponad 40 sklepów mięsnych, planują nadal powiększać sieć sklepów firmowych oraz rozwijać sieć franczyzową "Bieszczadzkie Specjały". Firma po trzecim kwartale 2010 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 35.833 tys. zł przy poniesionych kosztach na sprzedaży 27.835 tys. zł. Strata netto spółki wyniosła 533 tys. zł (po 3 kwartałach 2009 r. strata netto wyniosła 1.965 tys. zł).

Jak pisaliśmy w styczniu bieżącego roku, firma chciała sprzedać sieć sklepów firmowych, co miało przełożyć się na poprawę wyników finansowych, jednak w raporcie za III kw. spółka podała, że zamierza powiększać sieć sklepów firmowych oraz franczyzowych.

Zakłady Mięsne Herman posiadają obecnie sieć ponad 40 sklepów firmowych zlokalizowanych w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim i śląskim. Spółka rozwija również sprzedaż produktów w sklepach sieci Lewiatan na terenie Małopolski i Śląska. Od 2009 roku firma prowadzi sklepy franczyzowe pod logo Bieszczadzkie Specjały. Obecnie poszukuje franczyzobiorców zainteresowanych otwieraniem następnych placówek. W sieci działa póki co kilkanaście placówek, m.in. na Lubelszczyźnie.  

Zakłady Mięsne Herman powstały w styczniu 1996 roku jako spółka cywilna w Kielnarowej koło Tyczyna w województwie podkarpackim. W styczniu 2007 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną. ZM Herman są dostawcą do sieci Makro, Real, Carrefour, Kaufland i Auchan. Posiadamy stale rozwijającą się sieć ponad 40 sklepów firmowych na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego. W 90 proc. sprzedaje swoją produkcję na rynku krajowym, natomiast 10 proc. eksportuje do krajów Europy Wschodniej, jak i na rynki Unii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane