PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zmasowana akcja śródmiejskiej skarbówki - sypią się kolejne mandaty za to, że klienci nie biorą paragonu

Autor: warszawa.gazeta.pl 21 listopada 2014 09:10

Czy to zmasowana akcja śródmiejskiej skarbówki? Sprzedawcy z kiosków żalą się, że dostają kilkusetzłotowe mandaty, bo ich klienci nie wzięli paragonów za towary na kilka złotych - podaje warszawa.gazeta.pl.

Poczułam się jak w poprzednim systemie. Podchodzi do mnie dwóch panów, wyciągają legitymacje. "Kontrola skarbowa. Popełniła pani wykroczenie" - słyszę. Nogi się pode mną ugięły - opowiada "GW" Aldona Kierska, która razem z mężem od 20 lat prowadzi kiosk w hali dworca PKS Warszawa Zachodnia. Opowiada, co się stało: - Piątek popołudnie. Na dworcu tłum ludzi. Klienci się spieszą, popędzają mnie. Ktoś kupił bibułkę do papierosów za 2,50 zł. Rzucił odliczoną kwotę, wziął towar i odszedł. A ja zostałam z paragonem w ręku. W tym momencie podeszli do mnie kontrolerzy. Musieli mnie obserwować. Mówią, że nie wydałam paragonu, że to wykroczenie skarbowe. Ale komu miałam wydać, jak klienta już nie było. Najważniejsze, że towar nabiłam na kasę, prawda?

Byli to kontrolerzy z III Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. Pani Aldona twierdzi, że często urządzają podobne naloty w dworcowej hali.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • maro 2014-11-27 16:32:13

  na pewno wzrośnie PKB polski,mój kraj zjada się w urzędach,sadach,prokuratorach,niech sad polski i urząd skarbowy sprawdzi dyskat BIEDRONKA ILE PŁACI podatku przy obrotach 32 mld złotych,tam są pieniądze wszystkie zagraniczne firmy robią obroty w handlu art.spożywczymi około 200 miliardów złotych a płaca około 600 milionów podatku rocznie urząd skarbowy pewnie niema wiedzy na ten temat,pomimo to klient musi wziąć paragon.ile wynosiła kara.

 • Marta 2014-11-22 15:27:30

  Strach być sprzedawcą w tym debilnym kraju.

  Rozumiem,że jak nie wezmę paragonu a za mną długa kolejka, to obowiązkiem sprzedawcy jest wyjść z kasy i biec za klientem,który nie wziął paragonu.A klenci niech czekają . Czysty debilizm .

 • Marta 2014-11-21 15:58:24

  Ja od tej pory nie wezmę paragonu, niech mnie pani gania, a klienci czekają.No chyba ,że dużo rzeczy kupię to zawsze sprawdzam czy wszystko jest dobrze zarejestrowane na paragonie.nawet w Niemczech nie ma takiej nagonki na sprzedawców.Paranoja

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane