Zmiana stawek VAT w kasach powinna być objęta okresem przejściowym

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 9 września 2010 07:55

Zmiana stawek VAT w kasach powinna być objęta okresem przejściowym

- Sama zmiana stawek VAT w kasach fiskalnych nie powinna być dla sklepów problematyczna. Jeśli sklep dysponuje małą ilością kodów (grup towarowych) a kasy nie są bezpośrednio podpięte do systemów sprzedaży, operacja powinna przebiec bez zakłóceń. W przypadku występowania takich połączeń dużo zależy od funkcji oprogramowania - uważa Marcin Malczewski z firmy P.P.H.U. Noma-System z Kielc.

- Problem tak naprawdę pojawi się w momencie migracji towarów pomiędzy poszczególnymi stawkami VAT. Przy systemach kasowych współpracujących z tanim a co za tym idzie kiepskim oprogramowaniem możemy napotkać schody. Proste programy, nie posiadające możliwości filtrowania, klasyfikowania towarów nie pozwolą na szybkie odnalezienie np. po producencie, po części kodu kreskowego lub innym znaczniku, umownie nazwijmy grupy towarów do zmiany stawki podatku. Trzeba będzie tak naprawdę, w takim programie, każdą kartotekę poprawiać ręcznie a to na pewno będzie czasochłonne - wyjaśnia Marcin Malczewski.

 Jego zdaniem zmiana stawek w kasach powinna być objęta okresem przejściowym. - Sytuacja, w której przedsiębiorcy zapisują się na listy kolejkowe, by zdążyć na czas nie jest normalna. Serwisantom z kolei trudno będzie w dzień świąteczny, po godzinach, obsłużyć wszystkich zainteresowanych. Ci, którzy zostawią to na ostatnią chwilę, mogą ponieść duże koszty, związane z „ręcznym" rozliczeniem się z US z właściwymi stawkami VAT - podsumowuje przedstawiciel Noma-System.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,89

  • Min

    2,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane