PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmienią się zasady korzystania ze szkoleń z PO KL

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 listopada 2010 12:16

Od stycznia 2011 roku radykalnie zmienią się zasady, na jakich przedsiębiorcy będą korzystać z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Zaczną wtedy obowiązywać nowe wytyczne dotyczące kwalifikowania wydatków oraz zasady finansowania projektów w PO KL- informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Firmy szkoleniowe nie będą już mogły zawyżać własnych kosztów przy realizacji projektu, a przedsiębiorcy będą musieli zapewnić pracę części uczestników szkoleń.

"DGP" powałując się na raport przygotowany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (MRR) podaje, że niektórzy przedsiębiorcy realizujący projekty szkoleniowe prawie połowę przyznanej dotacji z UE przeznaczali na wynagrodzenia kadry. Od nowego roku dla projektów o najmniejszej wartości (do 500 tys. zł) będzie obowiązywał 30-proc. limit kosztów zarządzania, z zastrzeżeniem, że w uzasadnionych przypadkach może ulec zwiększeniu. W przypadku projektów o budżecie 500 tys. - 1 mln zł, których w PO KL realizuje się najwięcej, na koszty zarządzania projektem będzie można przeznaczyć do 25 proc. budżetu. W projektach o wartości 1 - 2 mln zł te koszty wyniosą maksymalnie 20 proc.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane