Zwiększy się liczba punktów handlowych umożliwiających opłacenie rachunków kartą

Autor: dlahandlu.pl 8 września 2010 11:59

Posiadacze kart Visa zyskali możliwość regulowania kartą opłat za domowe rachunki, które do tej pory można było opłacać tylko gotówką lub przelewem bankowym. Obecnie w punktach korzystających z terminali POS Polskich ePłatności posiadających usługę TransKasa istnieje również możliwość opłacania kartami Visa rachunków za prąd, gaz, telefon, itp. Spółka Polskie ePłatności, która współpracuje z Bankiem BPH, planuje do końca tego roku powiększyć liczbę punktów handlowo-usługowych oferujących płatności za rachunki kartami Visa w systemie TransKasa o około 1300 placówek.

TransKasa to usługa Banku BPH wprowadzona do oferty w 2004 r.  Korzystający z niej klienci mogą opłacać rachunki podczas codziennych zakupów, punkty TransKasa znajdują się w przystępnych lokalizacjach, m.in. osiedlowych sklepach, salonikach prasowych oraz sieciach sklepów.

TransKasa przyjmuje rachunki za elektryczność, gaz, telefon i inne usługi dzięki umowom podpisanym ze wszystkimi najważniejszymi ogólnopolskimi i lokalnymi dostawcami tych usług, w tym z ok. setką podmiotów obsługiwanych w sposób w pełni automatyczny za pomocą skanowania kodów kreskowych na dokumentach płatniczych.

Celem programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce, pod nazwą Kartą Visa zapłacisz wszędzie, jest podwojenie w ciągu 5 lat liczby placówek handlowo-usługowych przyjmujących karty Visa: z obecnych 175 tys. do 400 tys. do końca 2015 r. W tamach tego programu wdrażane są również rozwiązania sprzyjające rozwojowi płatności kartami za rachunki (np. opłaty za prąd, gaz, telefon), płatności za zakupy w handlu hurtowym, oraz e-commerce, czyli płatności za zakupy w sklepach internetowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane