PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

23 września, Warszawa, Kongres Kupiectwa

Autor: PTWP 15 lipca 2011 16:13

23 września 2011 w Warszawie o godzinie 10.30 w siedzibie Ministerstwa Gospodarki odbędzie się Kongres Kupiectwa. Celem Kongresu jest zdefiniowanie roli i wypracowanie modelu handlu, zapewniającego stabilny i zrównoważony rozwój branży.

Kongres, którego Honorowym Gospodarzem i Patronem jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier i Minister Gospodarki, organizują cztery ogólnokrajowe organizacje środowiska handlu, reprezentowane w Komitecie Handlu KIG:
- Kongregacja Przemysłowo - Handlowa
- Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług,
- Polska Izba Handlu
- Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji,
Oprócz poruszenia licznych kwestii merytorycznych związanych z handlem detalicznym, celem dodatkowym kongresu będzie zasygnalizowanie potrzeby wzmocnienia dialogu pomiędzy rządem, a branżą handlową, który w obecnej formie jest niewystarczający. W związku z powyższym organizatorzy Kongresu Kupiectwa zamierzają przedstawić wniosek o rozszerzenie Departamentu Polityki Handlu przy Ministerstwie Gospodarki o jednostkę organizacyjną, kierowaną przez urzędnika w randze co najmniej Podsekretarza Stanu, która zajęłaby się problemami handlu w ujęciu rynku wewnętrznego i stałaby się swoistą platformą dla dialogu pomiędzy środowiskiem handlu, a Ministerstwem Gospodarki.

Oczekujemy, iż w Kongresie weźmie udział kilkuset przedsiębiorców z całego kraju oraz przedstawiciele świata nauki, posłowie, przedstawiciele najwyższych władz a także Parlamentu Europejskiego i organizacji samorządu gospodarczego z Polski i Europy.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne - jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrowanie swojego uczestnictwa w Polskiej Izbie Handlu pod adresem email: pih@pih.org.pl lub faksem 22/440-83-23 w terminie do 15 września 2011.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane