Europejski Kongres Gospodarczy 2012 coraz bliżej

Autor: PTWP 9 marca 2012 16:51

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 odbędzie się w Katowicach w dniach 14-16 maja. Organizatorzy Kongresu zapewnili w piątek, że swoją rangą i skalą przebije on poprzednie edycje.

O przygotowaniach do Kongresu poinformowali podczas konferencji prasowej członkowie rady patronackiej imprezy: jej honorowy przewodniczący prof. Jerzy Buzek, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Kongresu Wojciech Kuśpik; sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Tomasz Tomczykiewicz; wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk; marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz i prezydent Katowic Piotr Uszok.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 (European Economic Congress - EEC) odbędzie się w dniach 14-16 maja w jedenastu katowickich lokalizacjach. Trzy kongresowe dni wypełnią liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, w których weźmie udział ok. 6 tys. gości. W sumie odbędzie się ponad 100 sesji i dyskusji.

- Ubiegłoroczna edycja, podczas której gościliśmy 6 tys. osób, spowodowała, że Kongres stał się jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowej. Już teraz możemy powiedzieć, że skala zainteresowania zbliżającym się Kongresem jest ogromna, a jego ranga będzie jeszcze większa niż w ubiegłym roku. Jestem pewny, że przez trzy dni trwania imprezy oczy Europy będą skierowane na Górny Śląsk i Katowice - powiedział Wojciech Kuśpik.

Jerzy Buzek podkreślił, że Katowice i Górny Śląsk to doskonałe miejsce na zorganizowanie takiego wydarzenia.

- Pomiędzy Krakowem a Wrocławiem znajduje się 1/3 polskiego przemysłu oraz kształci się 1/3 polskich studentów. Z Katowic mamy też blisko do Czech, Słowacji oraz innych krajów regionu. Dla wielu gospodarka jest najważniejszym tematem. Polska dobrze poradziła sobie w ostatnich, kryzysowych dla światowej gospodarki latach. Warto dyskutować i szukać kolejnych pomysłów na to, jak ten stan utrzymać - wskazał Buzek.

- Kongres będzie odbywał się także w przededniu Euro 2012. Jesteśmy ciekawi, jak ta wielka impreza wpłynie na polską gospodarkę. O tym na pewno również będziemy rozmawiać - dodał.

Również w opinii Zygmunta Łukaszczyka, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce organizacji Kongresu niż Katowice.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11439

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane