REKLAMA
REKLAMA

Seminarium: Technologiczne aspekty obniżenia poziomu akryloamidu w żywności

Autor: dla handlu.pl 20 maja 2009 09:12

Na konferncje Polska Federacja Producentów Żywności we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym zapraszają: technologów żywności, osoby dpowiedzialne za jakość i bezpieczeństwo żywności, przedstawicieli organizacji branżowych do udziału w seminarium szkoleniowym pt.:Technologiczne aspekty obniżenia poziomu akryloamidu w żywności.

REKLAMA

Akryloamid jest substancją powszechnie występującą w żywności, powstającą podczas obróbki termicznej produktów zawierających skrobię. Jego wpływ na zdrowie nie jest jednoznacznie określony, jednakże aby nie dopuścić do nadmiernej kumulacji tego związku w ludzkim organizmie, Komisja Europejska zatwierdziła branżowe poradniki dobrych praktyk, dotyczące metod obniżania zawartości akryloamidu w produkcji żywności poprzez zmiany w procesach technologicznych, z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych branż.

Wykład inauguracyjny dotyczący zmian w Ustawie o bezpieczeństwie.
Wygłosi go Przemysław Biliński - Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.

Podczas seminarium omówione zostaną zawarte w poradnikach wskazówki i zalecenia dotyczące technologicznych aspektów obniżenia poziomu akryloamidu w żywności.

Seminarium odbędzie się 26 maja 2009 r. w Warszawie, w godzinach: 9:30 - 15:00. Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie www.pfpz.pl. Uczestnictwo dla pracowników firm przetwórstwa żywnościowego oraz organizacji branżowych jest bezpłatne.

ORGANIZATOR:
Polska Federacja Producentów Żywności
tel.: 22/830 70 56
email: biuro@pfpz.pl
internet: www.pfpz.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13294

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA