PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

XI Dni Belgijskie w Polsce „Belgian Days"

Autor: dlahandlu.pl 26 października 2009 14:49

17-20 listopada. Celem Dni Belgijskich jest promocja w Polsce wiedzy o Belgii, jej kulturze i biznesie. Dni Belgijskie mają też służyć zacieśnianiu kontaktów biznesowych pomiędzy firmami z Polski i Belgii.

 W tym roku mija także 90 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Belgią. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ambasador Belgii - Jan Luykx. Obchody otworzy spotkanie prasowe, które odbędzie się 4 listopada 2009 r. w siedzibie Ambasady Belgijskiej. Podczas XI Dni Belgijskich w Polsce będą miały miejsce spotkania biznesowe i kulturalne w Warszawie. W tegorocznym programie Dni Belgijskich znalazły się m.in.: forum innowacji w biotechnologii, dwudniowa konferencja „Innowacje - zrównoważone rozwiązania w energetyce" oraz koncert belgijskiego skrzypka Lorenzo Gatto. Harmonogram Dni Belgijskich:
• 17 listopada, Forum Innowacji, spotkanie, podczas którego uczestnicy będą dyskutować o obszarach i sposobach współpracy między belgijskimi oraz polskimi naukowcami i przedsiębiorcami, a także wymienią się praktycznymi informacjami m.in. na temat sposobów skutecznej komercjalizacji osiągnięć naukowych, europejskich procedur rejestracji produktów bioinnowacyjnych i potrzeby planowania procesu refundacji już na etapie badań klinicznych. To pierwsze wydarzenie, podczas którego przedstawiciele bioinnowacyjnych firm i instytucji z Belgii oraz Polski będą mogli wspólnie określić praktyczne możliwości wykorzystania swojego potencjału.
• 18 listopada, koncert skrzypka Lorenzo Gatto, laureata drugiego miejsca i zdobywcy nagrody publiczności w międzynarodowym konkursie Queen Elizabeth International Music Competition 2009.
• 19-20 listopada, konferencja „Innowacje - zrównoważone rozwiązania w energetyce". W trakcie dwudniowej konferencji przedstawiciele z Polski i z Belgii zaprezentują m.in. rozwiązania z zakresu innowacji w energetyce, przedstawią sytuację na rynku polskim i belgijskim. Konferencja umożliwi wymianę doświadczeń i przybliży innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.
Organizator: Belgian Business Chamber - Belgijska Izba Handlowa. Informacje: PR Kwadrat, tel.: 22/ 659 50 23, e-mail: k.skowronska@prkwadrat.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane