PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Open Media złoży do UOKiK-u wniosek o przejęcie sieci Avans

Autor: www.dlahandlu.pl 16 lipca 2012 15:36

Open Media złoży do UOKiK-u wniosek o przejęcie sieci Avans

Spółka Open Media złoży 17 lipca do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie ponad 100 elektromarketów - Avans. To jedna z większych transakcji na rynku dystrybutorów sprzętu multimedia, RTV i AGD w ostatnich latach.

- Liczymy, że decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostanie wydana w możliwie jak najszybszym terminie. Jest to dla nas, jako nowych właścicieli istotne, z uwagi na konieczność podjęcia planowanych działań biznesowych, związanych z odbudową siły marki Avans - mówi Arkadiusz Tomala, prezes zarządu Open Media.

Nowy właściciel planuje budowę biznesu w oparciu o markę Avans, która kilka lat temu posiadała wysoki udział w sprzedaży detalicznej i cieszy się wysoką rozpoznawalnością.

- Pozytywna decyzja UOKiK pozwoli nam na realizację założonych działań, m.in. rozwój sieci na terenie całego kraju. Planowane jest również dokładne przyjrzenie się ofercie sklepów i jeszcze lepsze dostosowanie jej do oczekiwań klientów z naciskiem na rozwój sprzedaży internetowej - dodaje Arkadiusz Tomala.

Przejęcie sieci Avans jest szansą na odtworzenie siły marki oraz na przywrócenie jej wiarygodności kupieckiej. Avans, dzięki doświadczeniu nowych właścicieli, którzy z sukcesem wprowadzili na rynek markę Media Expert i której obecnie są współwłaścicielami, ma szansę odbudować swoją pozycję w branży, poprzez umocnienie brandu oraz dostosowanie się do dzisiejszych wymagań rynkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane