PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ludzie z branży: FMCG, handel, dystrybucja, sieci sklepów

Henry McGovern

AmRest, przewodniczący Rady Nadzorczej

Henry McGovern - przewodniczący Rady Nadzorczej, AmRest - sylwetka osoby z branży FMCG/handel/przemysł spożywczy

Wykształcenie


Henry McGovern studiował Biologię i Filozofię na Uniwersytecie w Georgetown, uczęszczał również do London School of Economics.

Biogram

Henry McGovern pełni obecnie funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Emitenta. Poprzednio pełnił rolę CEO AmRest Holdings SE. Współzałożyciel spółki, CEO od 1995 roku, początkowo American Retail Systems (ARS) następnie od roku 1999 AmRest. W latach 1993 – 1995, Henry McGovern był Członkiem Rady Nadzorczej ARS. W latach wcześniejszych Henry McGovern był CEO Metropolian Properties – firmy deweloperskiej specjalizującej się w nieruchomościach komercyjnych. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w spółce IRI oraz Wiceprezesa Zarządu Metropolitan Properties.

Dodatkowe informacje

Kiedy w maju 1993 roku Henry McGovern wylądował we Wrocławiu, miał 200 tysięcy dolarów na rozkręcenie biznesu.

Tego samego roku wraz ze znajomymi - założył American Restaurants Services. Początkowo firma ta posiadała prawa do prowadzenia lokali gastronomicznych na zasadzie umowy franczyzowej dla marek Pizza Hut i KFC jedynie na terenie Polski. W 1998 rozszerzyła swoją działalność i przejeła od firmy Yum! Brandsprawa do franczyzy na terytorium Czech.

W 2000 roku w wyniku połączenia 28 restauracji American Restaurants Services i 52 restauracji Yum! Brands powstała spółka joint venture - AmRest Holdings.


WIADOMOŚCI: Henry McGovern RSS


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    1,83

  • Min

    0,80

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane