Ludzie z branży: FMCG, handel, dystrybucja, sieci sklepów

Luis Amaral

Eurocash, prezes zarządu (ur. 1967)

Luis Amaral - prezes zarządu, Eurocash - sylwetka osoby z branży FMCG/handel/przemysł spożywczy

Biogram

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, które zdobył w różnych firmach i w różnych krajach. Karierę zawodową rozpoczął jako stażysta w firmie Unilever Portugalia, gdzie przepracował ponad 5 lat, zajmując różne stanowiska kierownicze w działach sprzedaży i marketingu. W 1989 roku przyłączył się do firmy Nissan Portugalia jako Dyrektor Marketingu, a odchodząc w 1994 roku zajmował stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż, marketing oraz logistykę. By również członkiem grupy reklamowej Nissana w Europie.

Do Polski przyjechał w 1995 roku jako Dyrektor Generalny Jeronimo Martins, gdzie budował firmę do 1999 roku, kiedy to osiągnął obroty w wysokości ponad 1 miliarda euro. W lipcu 1999 został awansowany na stanowisko Członka Komitetu Wykonawczego Jeronimo Martins Holding w Lizbonie.

W lipcu 2000 roku podjął decyzję o skierowaniu swojej kariery zawodowej w innym kierunku i przeprowadził się do Ameryki Południowej, gdzie jako Partner w funduszu inwestycyjnym Antfactory, rozpoczął aktywność tego funduszu na rynkach Brazylii, Meksyku i Argentyny. W 2001 roku dołączył jako Starszy Partner do prywatnego funduszu inwestycyjnego LAEPBrasil, specjalizującego się w “disstressed assets”. W 2003 roku zebrał zespół, aby wykupić Eurocash od Jeronimo Martins, wrócił do Polski i jako właściciel dokonał restrukturyzacji firmy.
Współpracownicy

WIADOMOŚCI: Luis Amaral RSS


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane