Ludzie z branży: FMCG, handel, dystrybucja, sieci sklepów

Sylwester Cacek

Sfinks Polska, prezes zarządu (ur. 1959)

Sylwester  Cacek - prezes zarządu, Sfinks Polska - sylwetka osoby z branży FMCG/handel/przemysł spożywczy

Wykształcenie

Ukończył Polską Międzynarodową Szkołę Zarządzania. Studiował także na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Biogram

Od sierpnia 2011 r. prezes Sfinks Polska. Na czele zarządu spółki stoi po raz drugi. Poprzednio stanowisko prezesa zarządu w Sfinksie piastował w okresie od czerwca 2009 r. do kwietnia 2010 r., po czym przeszedł do rady nadzorczej spółki.

Zanim zaangażował się zarządczo i kapitałowo w Sfinks Polska, przez wiele lat współtworzył i zarządzał w randze prezesa grupą kapitałową Dominet, w ramach której poprzez franczyzę rozwijany był ogólnopolski Dominet Bank. W 2007 r. Dominet SA, a wraz z nim Dominet Bank, zostały z sukcesem sprzedane międzynarodowej grupie Fortis.

W swojej karierze Sylwester Cacek zasiadał także w radach nadzorczych spółek takich jak Dominet Bank SA, Impel SA.

Sylwester Cacek jest mniejszościowym współwłaścicielem klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź SA. Aktywnie działa także jako inwestor kapitałowy - poza Sfinksem posiada, wraz z żoną Dorotą, znaczący pakiet akcji w kanadyjskiej firmie biotechnologicznej Helix BioPharma, która poszukuje leków na raka. 

Hobby

Wraz z rodziną mieszka w Szwajcarii, małym miasteczku nieopodal Genewy.

Dodatkowe informacje

W latach 80. Sylwester Cacek pracował jako nauczyciel w szkole, a następnie przez sześć lat prowadził hufiec harcerski w Piasecznie k. Warszawy. Jego pierwszym przedsięwzięciem był sklep z zabawkami w Górze Kalwarii.

Dziś Cacek jest milionerem z majątkiem wycenianym na 374 mln zł.BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,27

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane