Makro w Belgii startuje z nowym konceptem sklepów (galeria)

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 27 marca 2017 10:50

Makro w Belgii startuje z nowym konceptem sklepów (galeria) Na zdj. sklep Makro w nowym koncepcie, fot. za retaildetail.eu

Makro uruchomiło dwa sklepy w Belgii (w Machelen i Lodelinsart) w oparciu o nową formułę. "Dobre jedzenie, przyjęcie i dom" - oto,  jak chce się pozycjonować sprzedawca. Z kolei dział elektroniki został przeniesiony do Media Markt - czytamy na Retail Detail.

 - Po czterdziestu latach nadszedł czas, aby wymyślić się na nowo. Naszą ofertę kierujemy do szerszej grupy konsumentów, którą tworzą z jednej strony nasi lojalni klienci, a z drugiej - młode pokolenie, które dopiero poznaje Makro. Kładziemy nacisk na użytkownika końcowego, w przeciwieństwie do poprzedniej strategii, gdy obsługiwaliśmy przede wszystkim przedsiębiorców - powiedział Antonio Baptista. Na podstawie badań rynkowych i badań klientów sieć postanowiła wyeksponować pewne kategorie produktowe, aby stać się "Makro dla każdego Belga".

I tak Makro stawia na dział "Good Food", czyli "Dobra żywność". - Będziemy mieli produkty, które znajdują się w codziennym koszyku naszych klientów, ale także towary typu premium, gdyż uważamy, że powinny być one dostępne dla wszystkich po możliwie najniższej cenie - powiedział Baptista.

Doświadczenie klienta (customer experience) stanie się bardzo ważne dla nowego modelu sieci, a dostawcy i specjaliści podzielą się z nim wiedzą oraz zaproponują przekąski. Makro dostosuje również asortyment produktów do wymagań i potrzeb klienta: - Jeśli ktoś powie nam, że lubi specjalny typ pomarańczy, upewnimy się, że będą one dostępne tak szybko, jak to możliwe - dodaje Antonio Baptista.

Makro w nowym koncepcie wyróżniło również dział "Party" ("Przyjęcia"). - Nasze badania rynkowe pokazują, że belgijski konsument organizuje od trzech do siedmiu imprez rocznie, czasami nawet dziesięć. Jest oczywiste, że istnieje na rynku sklep, który zapewnia wszystko (jedzienie, gadżety), ma parking i może pomóc im w przygotowaniach - mówi Baptista.

Dział "Home' ("Dom") zaoferuje produkty niezbędne przy budowie czy renowacji domu oraz szeroką ofertę artykułów z kategorii wyposażenia wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane