Nowy koncept Media Markt to plac zabaw dla miłośników elektroniki (galeria)

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 26 kwietnia 2017 12:58

Nowy koncept Media Markt to plac zabaw dla miłośników elektroniki (galeria) Fot. Media Markt za retaildetail.eu

Media Markt nie chce być wyłącznie gwarantem niskiej ceny. Po podziale Metro Group na dywizję żywnościową (Makro) i dywizję elektroniki konsumenckiej (Ceconomy, do której należy m.in. Media Markt), sieć elektromarketów testuje w Belgii i Holandii innowacyjny koncept sklepów.

Sklepy pilotażowe w Wilrijk (Blegia) i Eindhoven (Holandia) są przykładem tego, w jakim kierunku chce się rozwijać Media Markt.

Gości powita Robot Pepper, który zajmie się także zebraniem zamówień ze sklepu do kasy. Klienci mogą przetestować najnowszy sprzęt elektroniczny, wystylizować włosy, wypić kawę przygotowaną przez baristę. DJ zapewni muzykę w tle podczas zakupów, a w dziale dedykowanym kuchni - szef kuchni - będzie przygotowywał potrawy za pomocą urządzeń dostępnych w ofercie Media Markt. Konsumenci mają możliwość wypróbowania drukarki czekolady, spersonalizowania lodówki lub pralki kolorowym wydrukiem, a nawet gry z dronami.

W magazynie znajdują się najnowsze technologiczne gadżety, m.in. niewiarygodnie cienki (2,57 mm) telewizor LG Signature czy inteligentna lodówka z panelem dotykowym. Młode przedsiębiorstwa (lokalne i międzynarodowe) mogą także zaprezentować swoje pomysły w pawilonach innowacji.

Nowy koncept Media Markt to swoisty plac zabaw dla miłośników elektroniki i powinien być w stanie wytrzymać konkurencję online i przyciągać uwagę zwłaszcza młodych konsumentów. 

Sieć nie zaniedbuje sklepu online: klient może przez kilka minut przechodzić przez sklep lub złożyć zamówienie za pośrednictwem smartfona. - Media Markt wierzy w połączoną przyszłość fizycznego sklepu i sklepów internetowych. Sklep w Wilrijk jest idealną odpowiedzią na wszystkie potrzeby i wymagania współczesnego klienta - powiedział Sven Degezelle, dyrektor zarządzający MediaMarkt-Saturn Belux.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane