Calypso Fitness w trakcie transformacji

Property News 19 lutego 2018 12:18

Benefit Systems rozpoczęło wstępne negocjacje z Glastonbury Ventures Limited w sprawie transformacji spółki Calypso Fitness.

Benefit Systems podpisał umowę w sprawie wstępnych warunków przeprowadzenia transformacji Calypso Fitness polegającej na wydzieleniu części majątku tej spółki do innych podmiotów, kontrolowanych przez Benefit Systems - podał Benefit Systems w komunikacie. Szczegółowe warunki transakcji nie zostały jeszcze uzgodnione.

19 lutego Benefit zawarł z Fit Invest - swoją spółką zależną - oraz GVL, Fitness Investment i Mikołajem Nawackim umowę, przedmiotem której jest przede wszystkim określenie warunków przeprowadzenia transformacji Calypso Fitness. Umowa ta w dalszej kolejności doprowadzić ma do zawarcia umów sprzedaży udziałów w spółkach kontrolowanych przez innych niż Fit Invest akcjonariuszy Calypso Fitness, na które przeniesiona zostanie część majątku wydzielanego z Calypso Fitness.

W ramach transformacji przeprowadzony ma być podział Calypso Fitness przez wydzielenie części mienia tej spółki oraz przeniesienie go na trzy oddzielne podmioty (NewCo1, NewCo2 oraz NewCo3), - zależne bezpośrednio od obecnych akcjonariuszy Calypso Fitness.

Majątek wydzielany z Calypso Fitness składać się będzie z 10 klubów fitness. Ponadto przed wszczęciem procedury podziału, zgodnie z zamiarem stron NewCo1 przejmie pozycje kontraktowe Calypso Fitness z tytułu nie mniej niż 5 i nie więcej niż 9 umów najmu lokali, w których prowadzona ma być w przyszłości działalność polegająca na prowadzeniu klubów fitness - podała spółka w komunikacie.

Umowa zawiera zobowiązanie GVL oraz Fit Invest do zawarcia, po przeprowadzeniu transformacji Calypso Fitness, umowy sprzedaży wszystkich udziałów w NewCo1 oraz NewCo3 za łączną cenę 69 mln zł.

W wyniku podziału, Fit Invest stanie się jedynym udziałowcem w NewCo1, NewCo2 oraz NewCo3.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane