Castorama i Martes Sport wśród najemców parku handlowego IKEA Centers w Zabrzu

Autor: dlahandlu.pl 22 listopada 2017 11:51

Nowe centrum handlowe, którego inwestorem i deweloperem jest IKEA Centres, będzie zintegrowane ze strefą rekreacyjną. Obecnie wynajęta powierzchnia liczy łącznie 20 tys. m kw. Kolejne umowy są na etapie zaawansowanych negocjacji.

Trwają rozmowy z najemcami, wśród pierwszych podpisanych umów są Castorama, Kino Helios, Martes Sport, Komfort, RTV EURO AGD i operatorzy gastronomiczni: Kuchnia Express Marché, Sevi Kebab, kuchnia orientalna Guty, a także sklep Selene Materace, księgarnia Świat Książki, Cukiernia Sowa, Apteka Europejska, salony optyczne Paris Optique oraz Optyko Mania, Time Trend, Teleakces.com, eSmoking World, Kolporter, biura podróży: Itaka, Rainbow i Sun Way Travel. 

Prace na działce zlokalizowanej tuż przy DTŚ 902 i ul. Lompy już się rozpoczęły. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego, który wystartuje w grudniu 2017 r. Trwają też prace projektowe związane z rewitalizacją poprzemysłowego terenu. W planach są m.in. ogród botaniczny, amfiteatr, sztuczna plaża i fontanny, miejsca do grillowania, ścieżki rowerowe i biegowe, trasy dla narciarzy biegowych, ogrodzone miejsce dla osób z psami. Przewidywany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2019 r.

- Szykujemy mnóstwo dodatkowych usług i atrakcji, np. bezpłatną przestrzeń co-workingową, centrum medyczne czy skatepark – powiedział Dariusz Węglicki, menedżer projektu w IKEA Centres.

Na powierzchni wynoszącej ok. 87 000 m kw. znajdzie się ponad 130 lokali handlowych i usługowych z segmentu mody, sportu, zdrowia i urody, wyposażenia domu, a także sklepy z elektroniką i sprzętem AGD. Przy wynajmie powierzchni doradza i proces komercjalizacji prowadzi Colliers International jako wyłączny agent.

W Polsce IKEA Centres zarządza czterema obiektami handlowymi znajdującymi się w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Obecnie firma finalizuje budowę centrum handlowego w Lublinie i przygotowuje się do realizacji inwestycji w Zabrzu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane