CCC ma ambitne plany rozwoju

Autor: Parkiet 27 marca 2018 10:27

Nawet o prawie 5 proc., do 241,6 zł, rósł w poniedziałek kurs akcji obuwniczej grupy CCC, która rano opublikowała sprawozdanie finansowe za miniony rok wraz z założeniami na kolejnych pięć lat. To właśnie oczekiwania zarządu co do wyników grupy w kolejnych latach mogły przyczynić się do wzrostu notowań tego dnia – informuje Parkiet.

W prezentacji dla inwestorów zarząd CCC podał, że w ciągu najbliższych pięciu lat grupa CCC chciałaby podwoić przychody i poprawić marżę EBITDA do poziomu obserwowanego u największych graczy w branży. Jaki poziom marżowości ma na myśli – nie sprecyzowano. Dariusz Miłek, prezes i założyciel grupy, postanowił jednak nadać temu planowi większe tempo. – Ja nie mam czasu, żeby czekać pięć lat na podwojenie przychodów. Trzeba to zrobić szybciej. W trzy lata – powiedział, tradycyjnie dodając kolorytu prezentacji. Według Miłka zarówno on, jak i odpowiedzialny za finanse Marcin Czyczerski wiedzą, jak to zrobić.

Zgodnie przedstawionym planem, w 2020 roku e-commerce (skupiony w spółce eobuwie.pl) ma odpowiadać za 30 proc. przychodów grupy, a za pięć lat grupa ma być obecna w 35–40 krajach. Dla porównania w końcu ubiegłego roku CCC obecne było na 17 rynkach i prowadziło 925 sklepów o łącznej powierzchni prawie 536 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane