Esotiq & Henderson będzie rozwijać e-commerce

Autor: PAP Biznes 5 kwietnia 2018 11:48

Esotiq & Henderson w 2018 r. skupi się na rozwoju organicznym głównie poprzez franczyzę, planuje wejść do kilku nowych krajów. Chce utrzymać marżę brutto na sprzedaży i stawia na rozwój e-sprzedaży – poinformował prezes Adam Skrzypek.

"Celem grupy na 2018 r, jest rozwój organiczny głównie poprzez franczyzę, planujemy wejść do Rosji i Kazachstanu" – powiedział na konferencji Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.
 
Grupa chce również rozwijać sprzedaż internetową. "Mocno stawiamy na dalszy rozwój sprzedaży internetowej, zarówno w kraju jak i za granicą. Internet jest coraz ważniejszym kanałem sprzedaży m.in. dzięki udanemu wdrożeniu omnichannel. W IV kwartale 2017 r. przychody e-sklepów wzrosły o 40 proc. rdr. Dynamika jest wysoka, ale liczymy na więcej. Chcielibyśmy rosnąć w 2-3 krotnym tempie rdr w sprzedaży online” – powiedział prezes.
 
Celem grupy na 2018 r. jest utrzymanie marży brutto na sprzedaży. W całym 2017 r. marża wzrosła o 0,2 proc. rdr do 59,2 proc.
 
"W 2018 roku bardziej skupimy się na marży brutto na sprzedaży niż na dynamice sprzedaży. Społeczeństwo bogaci się, obserwujemy systematyczne wzrost przywiązania do marek poprzez programy lojalnościowe, dlatego powinno nam się to udać” – powiedział Adam Skrzypek.
 
Zapytany o wpływ zakazu handlu w niedzielę na wyniki finansowe grupy, prezes powiedział: „Zakaz handlu w niedzielę ma ograniczony wpływ na nasze wyniki. Gros naszych salonów i tak nie pracowała w niedzielę, ponieważ większość sklepów to franczyza”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane