Ikea kontynuuje akcję wycofywania niebezpiecznych mebli w USA

Autor: bankier.pl 22 listopada 2017 12:21

Ikea ponownie wydała oficjalne oświadczenie o akcji wycofywania niebezpiecznych mebli, które mogą zagrażać życiu. Początek akcji miał miejsce w czerwcu 2016 r., po tym jak w Stanach Zjednoczonych, z powodu wadliwej konstrukcji mebli, doszło od niebezpiecznych incydentów, w których ucierpiały dzieci - podaje bankier.pl.

Ikea wraz z Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich USA informują konsumentów o trwającym wycofywaniu ze sprzedaży niektórych komód serii MALM. Jak donosi "Business Insider", na którego powołuje sie bankier.pl, doszło do kolejnego incydentu, w którym ucierpiało dziecko. Dwuletni chłopiec z Kalifornii zmarł po tym, jak został uwięziony pod komodą, która się przewróciła w wyniku braku jej zamocowania do ściany. Łącznie sklep jest obwiniany o śmierć ośmiorga dzieci.

Jest to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w czerwcu 2016 r. Wówczas ze sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych zostało wycofanych około 29 mln niebezpiecznych mebli z serii MALM. Według Ikei, sklep otrzymał 186 doniesień dotyczących wadliwej konstrukcji mebli. Chodziło o brak posiadania zabezpieczeń, przez co meble przewracały się, niejednokrotnie powodując obrażenia, szczególnie u małych dzieci.

Sklep IKEA oferuje całkowity zwrot pieniędzy za zakupione komody serii MALM, które zostały wyprodukowane w latach 2002-2016. Klienci mogą również otrzymać pomoc w ich zabezpieczeniu lub bezpłatny zestaw do mocowania do ściany, aby zapobiec ich przewróceniu się.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane