IKEA stawia na miejskie sklepy

Autor: dlahandlu.pl 11 kwietnia 2018 13:02

Ikea jest w pełni skoncentrowana na globalnej obecności w dużych ośrodkach miejskich. Szwedzka sieć meblowa poszukuje obecnie lokalizacji w Paryżu, Kopenhadze, Londynie, a także Azji Południowo-Wschodniej. Cel? Przyciągnięcie do marki jeszcze szerszego grona klientów.

Gigant meblowy ogłosił kilka miesięcy temu, że jest skłonny zainwestować znaczne środki finansowe w mniejszy format sklepów miejskich, które zapewnią dostęp do produktów Ikei także klientom nie posiadającym samochodów. Pierwsze sklepy w europejskich miastach mają się pojawić w 2019 roku: IKEA negocjuje obecnie najem 5 000 mkw. w handlowym sercu Paryża.

Szwedzka sieć chce otworzyć miejskie sklepy także w Kopenhadze i Londynie czy centrum Wiednia, tuż przy dworcu kolejowym Westbahnhof, na jednej z głównych ulic miasta Mariahilferstrasse.  Przeszklony budynek ma mieć sześć pięter i z zewnątrz ma przypominać regał. Na dachu oraz na obrzeżach pięter umieszczone zostaną rośliny. Na dachu będą rosły drzewa. W sklepie mają być strefy wypoczynku oraz tradycyjnie restauracja, a także plac zabaw dla dzieci oraz fontanna. Nie będzie za to parkingu. W sklepie do kupienia od ręki będą niewielkie gabarytowo przedmioty - meble będzie można zamówić do domu z magazynu położonego na przedmieściach Wiednia w dzielnicy Floridsdorf. Detalista już od jakiegoś czasu eksperymentuje z technologicznie zaawansowanymi formułami sklepów dla obszarów miejskich, swoistymi "laboratoriami, które tworzą nowy świat Ikei". Przykładowo: w sklepie w Brukseli konsumenci mogą obecnie podziwiać (ale nie kupować) kilka elementów kolekcji Delaktig w jednym z tymczasowych sklepów pop-up.

Ikea szuka lokalizacji również poza kontynentem europejskim, gdyż zamierza otworzyć sklep w Azji Południowo-Wschodniej. Mniejsze sklepy mają zapewnić Ikei rentowność w Tajlandii, na Filipinach i w Wietnamie. Rosnąca klasa średnia i zwiększony popyt na mieszkania tłumaczą wybór tego regionu, choć nie wiadomo, czy formuła sklepów spodoba się mieszkańcom (Ikea zamknęła swój miejski sklep w japońskim Kumamoto w lipcu 2017 roku).

Ikea ma obecnie 400 sklepów na całym świecie. Sieć wygenerowała obrót w wysokości 38,3 miliarda euro w 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane