Monnari negocjuje zakup Simple od Gino Rossi

Autor: dlahandlu.pl 20 lutego 2018 09:25

Monnari negocjuje zakup Simple od Gino Rossi

Gino Rossi zamierza sprzedać 100 proc. udziałów w spółce Simple Creative Products SA. Wstępną ofertę złożyła spółka Monnari Trade. Negocjacje mają potrwać do 30 kwietnia.

Warunki oferty zakładają, że kwota za 100 proc. akcji Simple przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki zawiera się w przedziale między 46 mln zł a 50,5 mln zł. Ostateczna oferta zostanie przedstawiona po przeprowadzeniu pełnego badania Due Diligence.

Do 23 lutego Gino Rossi S.A. udzieli Monnari Trade S.A. zgody na wyłączność w negocjacjach. Przewidywany czas zakończenia negocjacji to 30 kwietnia 2018.

Warunkiem zawieszającym ewentualną transakcję jest uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie przez Monnari Trade S.A. kontroli na Simple. 

- W związku z tą decyzją spółka opracuje zmianę Strategii Grupy Kapitałowej, która będzie zakładała dalszy rozwój i wzrost poprzez koncentracje działań na marce Gino Rossi – poinformowała firma.

Gino Rossi podał, że 23 listopada 2017 roku uzyskał zgodę Rady Nadzorczej na sprzedaż posiadanych 100 proc. akcji Simple Creative Products SA. Informacja o planowanej sprzedaży została opóźniona. - Niniejsze zawiadomienie o opóźnieniu informacji poufnej następuje w związku z otrzymaniem przez Spółkę od spółki Monnari Trade S.A. wstępnej propozycji nabycia spółki Simple – czytamy w komunikacie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane