Nowe otwarcia, projekt Mobility, 10 tys. pracowników - Leroy Merlin podsumowuje 2017 rok

Autor: dlahandlu.pl 15 grudnia 2017 11:37

Nowe otwarcia, projekt Mobility, 10 tys. pracowników - Leroy Merlin podsumowuje 2017 rok fot. materiały prasowe Leroy Merlin

– 2017 rok był dla nas czasem szybkich zmian i dynamicznych wzrostów. Z naszej perspektywy był to rok otwarć nowych sklepów – łącznie powiększyliśmy naszą powierzchnię handlową o ok. 28 000 m.kw., a od stycznia do końca 2017 roku otworzymy aż pięć sklepów. Zawitaliśmy do nowych lokalizacji takich jak Bełchatów i Piła, poszerzyliśmy również nasz zasięg w aglomeracji wrocławskiej – otworzyliśmy tam dwa sklepy - jeden przy ul. Krakowskiej i drugi w pobliskim Mirkowie. Przed nami w tym roku jeszcze jedno otwarcie – w podwarszawskim Wołominie – mówi Maksymilian Pawłowski z biura prasowego sieci Leroy Merlin.

W tym momencie sieć Leroy Merlin w Polsce liczy 58 sklepów i jest obecna w 38 polskich miastach. W przyszłym roku do mapy sklepów Leroy Merlin dołączą m.in. Tarnów i Olsztyn.

Nowe otwarcia to nie jedyne wydarzenia w sieci w mijającym roku.

– Wdrożyliśmy na poziomie całej firmy pionierski projekt Mobility, tym samym wyposażając wszystkich naszych pracowników w smartfony, które są mobilnymi narzędziami wspierającymi obsługę klienta. Dzięki Mobility zakupy dla naszych klientów stają się coraz prostsze. To zasługa m.in. licznych aplikacji, z których na co dzień korzystają doradcy klienta, wspierających sprzedaż (aplikacje magazynowe, zakupowe), komunikację wewnętrzną (komunikatory, intranet) oraz zewnętrzną (kontakt z klientami i dostawcami). Działamy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania i na tak dużą skalę wprowadzamy je jako pierwsi na polskim rynku – wyjaśnia Maksymilian Pawłowski.

I dodaje: – Jest to dla naszej firmy również przełomowy rok pod względem rozwoju w obszarze HR – w czerwcu br. przekroczyliśmy liczbę 10 000 pracowników. Tylko w 2017 r. zatrudniliśmy blisko 750 nowych osób, zostaliśmy również wyróżnieni tytułem „Solidnego Pracodawcy Roku”. Każdemu zatrudnionemu w Leroy Merlin po pomyślnym odbyciu półrocznego stażu oferujemy umowę o pracę, pakiet socjalny, prywatną opiekę medyczną, służbowy smartfon i inne. Nasi pracownicy mogą również zostać współwłaścicielami przedsiębiorstwa poprzez program akcjonariatu pracowniczego.
Podjęliśmy też ważne decyzje dotyczące naszego asortymentu. Wyprzedziliśmy wymagania regulacji antysmogowych i wycofujemy kotły niespełniające wymagań ekoprojektu. W grudniu zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży kotłów grzewczych niespełniających wymagań ekoprojektu tj. wszystkich kotłów poniżej klasy 5 na paliwo stałe. Kotły zostaną wycofane ze wszystkich 58 sklepów Leroy Merlin w Polsce. Proces zakończy się do dnia 1 stycznia 2018 roku – informuje Maksymilian Pawłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,07

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane