Prezes LPP: Nie potrzebuję spekulantów

Autor: Money.pl 29 stycznia 2018 13:12

Prezes LPP: Nie potrzebuję spekulantów Fot. Shutterstock.com

- To nie wycena, a raczej spekulacja - komentuje dla Money.pl bliski rekordów kurs akcji LPP Marek Piechocki.

- Naszym celem jest zbudowanie fajnej, polskiej firmy, która pokaże światu, że my Polacy potrafimy być przedsiębiorczy i mamy coś ciekawego do zaproponowania. (...) Chcemy więc światu pokazać, że jesteśmy firmą, która dba o ludzi, klientów, środowisko, stwarza fajne warunki pracy. Gdy wszystko to robi się dobrze, a przy tym da się ludziom możliwość wykazania się i zrealizowania, to na koniec te przysłowiowe tabele w Excelu również będą się zgadzać. Jestem o tym przekonany - mówi w rozmowie z Money.pl Marek Piechocki.

Prezes LPP zaznaczył, że nie boi się dużych wahań kursu akcji spółki. - (...) dzisiaj mam wrażenie, że raczej ta spekulacyjna część (inwestorów) przeważa na rynku. Nie możemy nikomu zabronić takiej spekulacji. Osobiście nie zajmuję się teraz kursem, tylko tym, jak budować wielopokoleniową firmę rodzinną. Chcę założyć fundację, która zapewni, aby moje dzieci miały akcje firmy, ale nie mogły ich sprzedać. Zależy mi na tym, by stworzyć coś, co będzie trwało, a nie było tylko spekulacją. Chcę doprowadzić do sytuacji, w której pracownicy będą pracować w firmie o solidnej podstawie. Z drugiej strony ma to zapewnić też stabilizację mojej rodzinie. Ona jest dla mnie najważniejszym z zasobów - mówi Marek Piechocki.

Zapytany czy nie chce spekulantów, prezes LPP odpowiada: - Nie potrzebuje ich.

Więcej na Money.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • eforce 2018-02-09 13:17:55

    Pełna zgoda z prezesem. W spółki nastawione na światowy sukces trzeba wierzyć długoterminowo. Ciężko odnieść w takiej branży globalny sukces w krótkim czasie, więc kurs niekoniecznie bardzo dobrze odzwierciedla to w jakim stanie jest firma.

  • marcelina 2018-02-06 21:05:48

    W stosunku jakość do ceny marka się broni.

  • kokos 2018-02-06 16:08:58

    Najważniejszym elementem skutecznego biznesu są aktualnie mocne podwaliny, firma LPP właśnie do tego dąży.

ZOBACZ WSZYSTKIE (17)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane