PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sektor fitness konsoliduje się

Property News 13 lutego 2018 09:29

To wygląda jak wielka konsolidacja sektora fitness. Po przejęciu przez Fit Invest 100 proc. udziałów sieci Zdrofit, pod parasolem Benefit Systems jest w Polsce ponad sto klubów. Jakub Raniszewski, wiceprezes przejmowanej spółki mówi co konsolidacja oznacza dla Zdrofitu oraz zdradza plany ekspansji marki poza Warszawę, w polskich centrach handlowych i biurowcach.

Początek 2018 roku to bardzo ciekawy czas dla rynku fitness. Jatomi zwija żagle, Zdrofit zyskuje 100 proc. inwestora jakim jest Benefit Systems. Co te zmiany oznaczają dla Państwa klubów?

Po pierwsze, to oczywiście jest to szansa na zagospodarowanie części rynku zwolnionej po Jatomi. Myślę, że jest to również kolejny przykład pokazujący, że osiągnięcie zysku w branży fitness nie jest proste, ani oczywiste. 30 stycznia zostały zawarte warunkowe umowy sprzedaży pomiędzy mniejszościowymi udziałowcami Zdrofit, a większościowym udziałowcem - spółką Fit Invest. Inwestor dokupił do 100 proc. udziałów w naszej spółce. Transakcja nie będzie miała jednak wpływu na skład zarządu, a kluby nadal będą działały pod marką Zdrofit.

Jakie mają Państwo plany rozwojowe? Czy 8 nowych punktów, których otwarcie zapowiadają Państwo na stronie internetowej to Państwa plan na 2018 r.?

Nasze plany rzeczywiście jeszcze niedawno obejmowały otwarcie 8-10 klubów w tym roku, ale w obecnej sytuacji, będziemy się starać powiększyć tę liczbę o kilka lokalizacji po Jatomi. 

W tej chwili mamy podpisanych kilka umów, a kilka negocjujemy, szczegóły zdradzimy wkrótce. 

Czy planują Państwo wyjście poza Warszawę? 

Do tej pory koncentrowaliśmy się na Warszawie i okolicach, bo budując lokalną sieć i jednocześnie naszą markę, byliśmy w stanie najmocniej korzystać z efektu synergii – organizacyjnie i marketingowo. Dużo łatwiej jest zarządzać klubami, które nie są od siebie zbyt mocno oddalone, a pozytywne opinie klientów o jednym klubie, procentują w całej sieci. W obecnej sytuacji wychodzimy poza stolicę, ale nie na zasadzie zmiany strategii czy kierunku, ale tego, że zupełnie nam nie przeszkadza analizowanie lokalizacji w innych miastach.

więcej na www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane