Sieć sklepów z akcesoriami na krawędzi bankructwa

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 14 marca 2018 11:21

Sieć sklepów z akcesoriami na krawędzi bankructwa Fot. Shutterstock.com

Sieć sklepów Claire's prawdopodobnie przygotowuje się do zamknięcia w ciągu najbliższych kilku tygodni. Według Bloomberga, Claire's ma obecnie 2 mld dolarów długu (1,6 mld euro), i musi spłacić 60 mln dolarów (50 mln euro) jeszcze w tym tygodniu.

Jak podaje retaildetail.eu, istnieje prawdopodobieństwo, że Claire's złoży wniosek o ogłoszenie bankructwa, a następnie szybko ponownie się otworzy. Kilku dłużników może przejąć kontrolę nad firmą. Apollo Global Management, obecny właściciel, zapłacił za spółkę w 2007 roku 3,1 mld dolarów (2,3 mld euro), ale możliwe, że będzie musiał zrzec się dowództwa.

Apollo skupiło się na szybkiej ekspansji sieci z akcesoriami i otworzyło kolejne 350 sklepów w latach 2010-2013. Sieć ma obecnie ponad 2700 sklepów, z których większość znajduje się w centrach handlowych. Jednak przyciągają one coraz mniej klientów.

Próbując zwiększyć obroty, spółka podpisała umowę z sieciami Giant Eagle i CVS. Istnieje prawdopodobieństwo, że wiele sklepów zostanie zamkniętych po ogłoszeniu bankructwa. 
Sieć Claire's ma swoje placówki także w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,97

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane