Stawki najmu pogrążyły Jatomi

Property News 12 stycznia 2018 09:32

Stawki najmu pogrążyły Jatomi Fot. Facebook/JatomiFitnessPolska

- Jatomi negocjowała dla siebie takie stawki najmu, których żadna inna sieć nie byłaby w stanie ponieść - komentuje Arkadiusz Paszun, prezes IMG, ekspert branży fitness. Jatomi Fitness Grup kończy działalność w Polsce. Dzierżawy klubów są przekazywane innym operatorom, niektóre lokalizacje będą zamykane.

- Obecnie, możliwe do zaakceptowania ceny najmu za metr dla klubu fitness nie wyrażają się na pewno w dziesiątkach euro, tylko zawierają się w przedziale od 6 do 13 euro za mkw. i są możliwe do zaakceptowania dla obu stron. Podobnie ekstrawagancko wygląda kwota wydatków na wyposażenie klubu. Przeciętna wielkość klubu Jatomi to ok. 1,5 tys. mkw. Obecne wydatki ponoszone przez sieci na wyposażenie i aranżacje klubu są co najmniej dwukrotnie mniejsze - komentuje Arkadiusz Paszun, prezes IMG, ekspert branży fitness. - Model biznesowy, który chciała wdrożyć sieć był popularny jeszcze 10 lat temu - dodaje.

Pod koniec ubiegłego roku z mapy sieci Jatomi w Polsce zniknęły dwa kluby: w warszawskich Złotych Tarasach i w rzeszowskim centrum Millenium Hall. W tym tygodniu wycofanie całej sieci z polskiego rynku potwierdził portalowi propertynews.pl Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness Group.

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane