PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Toys“R”Us zamknie 20 proc. swoich sklepów w USA

Property News 25 stycznia 2018 10:47

Toys“R”Us planuje zamknięcie 182 sklepów w USA w ramach walki o reorganizację w obliczu procesu bankructwa. Sieć z zabawkami wniosła o bankructwo we wrześniu. Sklepy wytypowane do zamknięcia nie były w stanie spełnić standardów sprzedaży, łącznie stanowią 20 proc. sklepów sieci w USA.

W wyniku reorganizacji zagrożonych może być nawet 4,5 tys. miejsc pracy. Firma ogłosiła, że będzie się starała relokować tylu pracowników, ile będzie w stanie. Nie wiadomo jednak, ilu z nich będzie gotowych na zmiany.

Decyzja o zamknięciu sklepów w USA wiąże się z próbą wprowadzenia zmian w znajdującej się w finansowych kłopotach sieci. W momencie złożenia wniosku o uznanie bankructwa Toys"R"Us zdecydowało się pozostawić sklepy otwarte, w okresie świątecznym zatrudniono nawet więcej dodatkowych pracowników. Eksperci przewidywali jednak, że firma będzie musiała ciąć koszty, co miało wiązać się z zamknięciami tuż po świętach.

Jak informuje New York Times, Toys"R"Us przyznało, że zaliczyło w tym roku twardy sezon świąteczny z rozczarowującymi wynikami sprzedaży. Podobnie jak większość stacjonarnych sieci, Toys"R"Us ma problem z dostosowaniem modelu działalności do wzrostu znaczenia rynkowego e-commerce. Jednocześnie firma tonie w długach.

więcej na: www.propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane