Browar Kingpin wprowadza wytrawne piwo w stylu Brut IPA

Autor: pr 20 lipca 2018 11:04

Browar Kingpin wprowadza wytrawne piwo w stylu Brut IPA Fot. materiały prasowe

Browar Kingpin jako pierwszy w Polsce uwarzył wytrawne piwo Beatnik w stylu Brut IPA, a teraz wprowadził kolejną nowość – Session Brut IPA o nazwie Beatnik Junior. To jasne, wytrawne i aromatyczne piwo, które dzięki niewysokiej goryczce i umiarkowanej zawartości alkoholu jest piwem sesyjnym – podkreśla Browar Kingpin.

Dzięki śledzeniu nowinek piwowarzy z Browaru Kingpin jako pierwsi w Polsce uwarzyli piwo w nowym, zdobywającym popularność w Stanach Zjednoczonych stylu Brut IPA. Beatnik trafił do multitapów i do sklepów specjalistycznych przed wakacjami. Piwo okazało się strzałem w dziesiątkę – polscy miłośnicy kraftów pokochali je tak samo, jak Kalifornijczycy.

Teraz Browar Kingpin – znów jako pierwszy – uwarzył Session Brut IPA, czyli piwo Beatnik Junior. Słowo „session” w nazwie oznacza, że jest to IPA delikatniejsza, o niższej zawartości alkoholu, stworzona do spokojnego sączenia na dłuższych spotkaniach z przyjaciółmi i znajomymi.

Brut IPA narodziła się niedawno, pod koniec ubiegłego roku. Jest odpowiedzią na modne piwa warzone w stylu West Coast IPA (mocno nachmielone, z aromatami cytrusowymi, goryczkowe i wytrawne piwa) oraz stylu New England IPA (soczyste, owocowe piwa z mniejszą goryczką).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE
BĄDŹ NA BIEŻĄCO