Rusza nowy portal handlowy dla branży spożywczej

Autor: Artykuł sponsorowany MJM Cetnar Sp. z o.o. 24 marca 2011 17:44

Rusza nowy portal handlowy dla branży spożywczej

Z końcem marca 2011 roku rusza w wersji beta nowy portal handlowy Kwintal dla branży spożywczej w domenie www.kwintal.pl. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku internetowym.

Kwintal to portal przyjazny branży spożywczej oferujący szereg rozwiązań dopasowanych do specyfiki obrotu tego typu produktami. Portal daje możliwość między innymi wystawienia tzw. aukcji częściowej. Użytkownicy mogą zakupić część z wystawionego do sprzedaży towaru po wylicytowanej przez siebie cenie, tak jak dzieje się to na giełdach warzywno-towarowych. Ten model sprawdza się przede wszystkim w branży ogrodniczej, gdzie dla sprzedawcy liczy się wielu kupców, a rzadko ma się do czynienia z jednym, większym odbiorcą danego towaru.

Sam portal jest w ciągłej rozbudowie. Przewidziano system transportowo-magazynowy ułatwiający zaplanowanie dostawy oraz system realizacji płatności za transakcje dokonane w portalu.

Portal Kwintal jest przygotowywany w ramach dofinansowania unijnego: działania POIG 8.1. Do końca trwania beta testów korzystanie z niego będzie darmowe. Każdy użytkownik będzie mógł wysyłać swoje sugestie dotyczącą użyteczności serwisu.

Na rynku światowym istnieje silna tendencja do poszukiwania nowych kanałów dystrybucji produktów szybko zbywalnych. E-commerce pochłania w coraz większym stopniu handel żywnością. Pojawiają się takie kanały dystrybucji jak Alibaba.com w Dalekowschodniej Azji niedostępne dla europejskiego rynku. W Polsce natomiast powstają liczne portale ogłoszeniowe, które próbują spełniać rolę giełd rolnych.

Kwintal to narzędzie dające potencjalnie więcej możliwości dla branży spożywczej niż tradycyjne giełdy, portale aukcyjne czy ogłoszeniowe. Dzięki serwisowi klienci z Polski będą mieli dostęp do produktów z całego kraju w jednym miejscu. Szereg przystosowanych do specyfiki branży funkcji ułatwi obrót towarem oraz zaplanowanie transportu. Czy polski rynek wykorzysta szansę na efektywniejszy handel produktami spożywczymi?

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane