PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prozdrowowtne jogurty od Mlekovity

Autor: dla handlu.pl 23 lutego 2009 13:22

Prozdrowowtne jogurty od Mlekovity

Mlekovita proponuje jogurty nowej generacji z dodatkiem Omega 3: jogurt pitny aloes - omega 3, jogurt pitny żurawina - granat - omega 3, jogurt pitny liczi - limonka - omega 3.

- Jogurty wzbogacone są wyselekcjonowanymi szczepami bakterii mlekowych o udowodnionym działaniu prozdrowotnym (probiotykami: LA 5, BB 12) z dodatkiem Omega 3 - informują przedstawiciele Mlekovity.

Jak zapewnia producent, probiotyki ( z greckiego "pro-bios"- dla życia ) wykazują działanie prozdrowotne, wpływając korzystnie na skład i funkcje jelitowej mikroflory, mogą pełnić w organizmie człowieka wiele różnorakich funkcji, między innymi: ograniczają rozwój patogenów bakteryjnych i wirusowych dzięki zdolności utrzymania kwaśnej mikroflory w jelicie oraz wpływają na lepsze wchłanianie wapnia, żelaza i cynku. Łagodzą objawy nietolerancji laktozy. Polepszają przemianę materii. Zapobiegają powstawaniu nowotworów. Produkują witaminy z grupy B. Korzystnie wpływają na układ naczyniowo-krwionośny. Wspomagają leczenie wrzodów żołądka. Stymulują układ odpornościowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • robert.dymkowski 2009-04-07 20:10:32

  Ważne jest "co", ale może jeszcze ważniejsze "jak", a dokładniej "z czego" się pije, np. jogurty. Nie dotyczy to akurat/szczególnie "Mlekovity". Kefiry, jogurty pitne czy smakowe napoje mleczne są pakowane w pojemniki-naczynia typu butelki z nakrętką czy tzw. kubeczki z platynką, z których większość ludzi, po ich otwarciu pije "z gwinta". A wcześniej stały na otwartych ladach chłodniczych w supermarketach, gdzie ich górne powierzchnie zewnętrzne (mające później kontakt z ustami osoby spożywającej produkt) były potencjalnie narażone na dowolne ryzyko zainfekowania poprzez dotyk rąk czy tzw. drogą kropelkową. Kto myje opakowany produkt nim go spożyje "z gwinta"? Jaka jest skala ryzyka "co" wtedy pobiera do organizmu? To ważna różnica - bo np. makaronu z torebki nie zjada się wprost i na sucho, a jogurty czy kefiry tak się pije!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane