Czas na Herbatę: Mała franczyza sprawdza się w mniejszych miastach

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 5 maja 2009 13:30

Czas na Herbatę: Mała franczyza sprawdza się w mniejszych miastach

Sieć sklepów z herbatą Czas na Herbatę ma obecnie w Polsce 36 sklepów i 47 punktów firmowych. Sklepy zlokalizowane są głównie w centrach handlowych dużych miast, ale punkty firmowe można znaleźć również w mniejszych miejscowościach.

- Z właścicielami naszych punktów firmowych współpracujemy na zasadzie tzw. małej franczyzy: Dostarczamy nasze regały oraz logo, które stanowią jedynie element kawiarni lub sklepu. Ten model bardzo dobrze sprawdza się w mniejszych miejscowościach - stanowi dobre uzupełnienie już istniejącego obiektu - ocenia Marta Głowska dyrektor do spraw sprzedaży w Progressive, firmie prowadzącej sieć Czas na Herbatę.

Sieć oprócz placówek partnerskich tworzą również sklepy własne. Z punktu widzenia firmy lepszą formą współpracy jest podpisywanie umów franczyzowych. - Te sklepy generują znacznie wyższe obroty. Co najmniej o 20 proc. Różnice widać na pierwszy rzut oka, na przykład pod względem jakości obsługi. Wynika to z zaangażowania franczyzobiorców, którym zależy na tym, aby sklep był dobrze prowadzony. Inna różnica polega na tym, że sklepy partnerskie nieznacznie różnią się między sobą. Każdy właściciel stara się na własną rękę wprowadzić do sklepu odpowiedni nastrój - wyjaśnia Głowska.

Według niej przy prowadzeniu specjalistycznego sklepu z herbatą szczególne znaczenie odgrywa zatrudnienie odpowiednich pracowników - Przede wszystkim liczą się umiejętności komunikacyjne i zaangażowania. Szczegółową wiedzę dotyczącą herbat przekazujemy natomiast na specjalnych szkoleniach.

Zgodnie z planami na ten rok Progressive chce skoncentrować się na umacnianiu swojego wizerunku oraz postawić na edukację klientów w zakresie wiedzy o herbatach i sposobie ich przygotowywania. W bieżącym roku sieć ma powiększyć się o dziesięć dużych sklepów firmowych na terenie Polski i siedem w Czechach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane