Klienci sklepów internetowych pod większą ochroną

Autor: wyborcza.biz 24 czerwca 2011 08:18

Większa ochrona dla klientów sklepów internetowych, ale nadal wiele zagranicznych serwisów będzie niedostępnych dla Polaków - oto ustalenia unijnej dyrektywy o prawach konsumentów - pisze wyborcza.biz.

Rada UE i Parlament Europejski osiągnęły porozumienie w sprawie dyrektywy o ochronie praw konsumentów. W czwartek dokument przyjął PE. - Udało się nam przepchnąć rozwiązania, które ułatwiają życie 500 mln obywateli, każdego z nas, na wspólnym europejskim rynku - mówi wyborczej.biz europosłanka Róża Thun.
Co zmieni dyrektywa? Przede wszystkim kupujący przez internet w całej Unii będą mieli takie same prawa. - Przedtem było 27 regulacji, ile czasu mamy na zwrot towaru. Teraz wszyscy w całej Europie będziemy mieć 14 dni na dokonanie zwrotu - wyjaśnia Thun.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • AC 2011-06-24 14:33:11

    Do oszustów na Allegro i ku przestrodze.    Możecie bezkarnie nabijać ludzi w butelkę. Mnie własnie oszukano. Zgłosiłam ten fakt na policję.Policja do Prokuratury w Kielcach. Program ochrony kupujących to pic na wodę. Nie wierzcie ,że cokolwiek Wam zwrócą . Owszem będzie rekompensata , jeśli prokuratura nie odrzuci dalszego dochodzenia. Ale, niestety odrzuca.Zadzwoniłam do prokuratury , Kazano mi złożyć zażalenie . Własnie złożyłam i czekam na efekt.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11084

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane