PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Paczkomaty 24/7 InPost coraz bardziej popularne

Autor: Tadeusz Gańczarczyk 15 grudnia 2009 11:04

Paczkomaty 24/7 InPost coraz bardziej popularne

Projekt spółki InPost pod nazwą Paczkomaty 24/7 to zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie, które umożliwia odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Po kilku miesiącach od wprowadzenia tego produktu w kilkudziesięciu miastach, systematycznie rośnie zainteresowanie - na www.paczkomaty.pl rejestruje się ponad 1000 osób tygodniowo.

- To bardzo kosztowna inwestycja - mówi Rafał Brzoska, prezes spółki InPost - Projekt wdrażania usługi Paczkomaty 24/7 na polski rynek jest współfinansowany ze środków unijnych. Dotychczas firma pozyskała na ten cel 64,6 mln zł. Na rozwój rozwiązania planujemy przeznaczyć do końca 2011 roku łącznie 150 mln zł. W tym czasie zbudujemy sieć około 800 urządzeń. Obecnie w całym kraju jest 170 automatów.

Zasada działania Paczkomatów 24/7 jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.paczkomaty.pl, podając adres mailowy i numer telefonu. Te dane są potrzebne operatorowi po to, aby wysłać klientowi sms-em lub mailem kod otwarcia do skrytki. Po co mu ten kod? Po dokonaniu zakupów w sklepie - np. w Merlin.pl czy Allegro.pl - wybieramy sposób dostawy. Może to być odbiór osobisty w wybranym paczkomacie. W momencie kiedy kurier InPost dostarczy paczkę do wskazanego paczkomatu adresat otrzymuje sms: "Twoja paczka już czeka na Ciebie, numer otwarcia skrzynki ..xyz..." I tyle. Pozostaje tylko udać się do automatu pod wskazanym adresem i odebrać przesyłkę.

W każdym automacie jest 80 skrytek. Można je napełniać co godzinę. Paczkomaty 24/7 znajdują się w placówkach czynnych non-stop: na stacjach benzynowych czy całodobowych parkingach. Urządzenia objęte są pełnym monitoringiem. Obecnie 95 procent paczek trafia do paczkomatu już następnego dnia. Kolejnym krokiem w rozwoju tej usługi będzie możliwość nadawania paczek bezpośrednio w paczkomacie - codziennie, bez kolejki, i o każdej porze. In Post prowadzi aktualnie prace nad wdrożeniem tej opcji.

- To całkowicie nasz system, opracowany u nas od zera i mamy do niego wszelkie prawa - mówi prezes Rafał Brzoska - Podobna usługa działa w Niemczech. DHL rozlokował tam w ciągu sześciu lat 600 urządzeń, teraz zamierza znacznie zwiększyć sieć swoich paczkomatów. Natomiast InPost otrzymuje zapytania ze Słowacji, z Czech, Ukrainy i Rosji. Jest duża szansa na uruchomienie projektu Paczkomaty 24/7 w tych krajach.

Paczkomaty 24/7 - najnowocześniejsza w Polsce usługa pocztowa uruchomiona przez firmę InPost - została nagrodzona w konkursie Innowacja Roku 2009. Usługę wyróżniono w kategorii nowoczesne i unikalne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje polski rynek pocztowo-kurierski. Organizatorem programu Innowacja Roku 2009 jest Forum Biznesu, a patronat sprawują Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane