PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sprzedaż papierosów w sklepach z pewnością spadnie

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 22 lipca 2009 13:56

Sprzedaż papierosów w sklepach z pewnością spadnie

Jak wynika z naszych informacji sieci handlowe jeszcze nie zauważyły spadku sprzedaży papierosów w swoich sklepach. Jeszcze - bo zdaniem naszych rozmówców spadek ten jest tylko kwestią czasu. - Na chwilę obecną nie zauważamy spadku sprzedaży, ale z pewnością w niedługim czasie szara strefa da o sobie znać, zwłaszcza, że media co chwilę informują o zatrzymanych transportach nielegalnych papierosów - mówi Agata Kopacka, specjalista ds. strategii i analiz w firmie Vita Idea, która zarządza siecią sklepów Rosa.

Nie wydaje się jednak aby wysoka cena stanowiła dodatkową zachętę do rzucenia palenia. - Wzrost ceny papierosów nie wpłynie na spadek spożycia tego rodzaju produktów przez społeczeństwo, natomiast zmniejszy się sprzedaż w placówkach handlowych, a zwiększy w szarej strefie - podkreśla Agata Kopacka. W podobnym tonie wypowiadają się również inni nasi rozmówcy. - Tajemnicą poliszynela jest, że coraz większa grupa palaczy będzie poszukiwać tańszych sposobów na zaspokojenie nałogu - przyznaje anonimowo przedstawiciel jednaj z sieci sklepów spożywczych.

Nasi rozmówcy zgodnie potwierdzają jednak, że póki co nie odczuli większych spadków w obrotach tą kategorią. - Z tygodnia na tydzień sytuacja będzie się zapewne zmieniać. Skala przemytu zapewne wzrośnie, a wówczas znacznie trudniejsze będzie jego powstrzymanie przez celników. Kwestią czasu jest kiedy na lokalnych targowiskach będzie można bez problemu kupić papierosy znacznie tańsze niż w sklepie - dodaje kolejny z naszych rozmówców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane