PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Szkolenie pracowników ochrony pozwala zmniejszyć liczbę kradzieży

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 10 listopada 2009 15:53

Szkolenie pracowników ochrony pozwala zmniejszyć liczbę kradzieży

Sieci handlowe działające w 41 krajach świata o ok. 0,7 mld euro zmniejszyły w minionych 12 miesiącach wydatki na systemy ochrony przed kradzieżami, pomimo, że liczba kradzieży wzrosła.

Firmy wydają mniej na zabezpieczenia ograniczając np. liczbę zatrudnionych ochroniarzy. Mniej oczu pilnuje towarów na półkach. O cięciu wydatków na ochronę zdecydowała dbałość o wyniki finansowe firm, które w czasie kryzysu trzeba było reperować także tnąc koszty.
- Jednak ten ogólnoświatowy trend zaczyna się odwracać. Zauważam, że sieci stwierdziły, że w redukcji środków na ochronę poszły o krok za daleko. Dlatego większość sieci deklaruje powrót do poziomu zeszłorocznych wydatków - przekonuje Grzegorz Popek, kierujący polskim oddziałem firmy Checkpoint Systems.
Według Grzegorza Popka pierwszym krokiem do zmniejszenia liczby przestępstw w sklepach powinno być zwiększenie nakładów na szkolenia pracowników. Jego zdaniem najlepszy system zabezpieczeń jest tylko tak dobry, jak jego użytkownicy. Jeśli oni nie będą reagować na sygnały alarmowe, to otwiera się furtka do nadużyć
- Najważniejsze są szkolenia pracowników, podnoszenie ich kwalifikacji, tak, żeby wiedzieli jak na przykład właściwie dezaktywować etykietę ochronną. Żeby klient kupując dezodorant przez niewiedzę kasjera nie trafiał na kontrolę osobistą - twierdzi Grzegorz Popek.

Dane pochodzą ze Światowego Raportu o Kradzieży w Handlu Detalicznym (Global Retail Theft Barometer, GRTB) został przygotowany przez brytyjski instytut Centre for Retail Research, na zlecenie firmy Checkpoint Systems. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane