Poradnik: Jak wyeksponować asortyment w sklepach odzieżowych (galeria)

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2018 11:25

Poradnik: Jak wyeksponować asortyment w sklepach odzieżowych (galeria) fot. materiały prasowe Trilux

W sklepach odzieżowych stawiających na dużą rotację i różnorodność asortymentu, na znaczeniu zyskuje dobór uniwersalnych rozwiązań ekspozycyjnych. Czym charakteryzuje się wyposażenie pełniące swoje funkcje niezależnie od specyfiki kolejnych kolekcji?

Świat mody rządzi się swoimi prawami. Występują w nim dwie pory roku, w dość niewielkim stopniu pokrywające się z tym, co widzimy w kalendarzu. I tak, kolekcje Wiosna/Lato trafiają na rynek zazwyczaj w styczniu, a Jesień/Zima – w lipcu. Jakby tego było mało, z myślą o zamożnych klientach wyjeżdżających jesienią w tropiki, niektóre marki od października do grudnia sprzedają lekką odzież z tzw. kolekcji wypoczynkowych (ang. resort). Co kilka miesięcy – lub jeszcze częściej – w placówkach handlowych radykalnie zmienia się więc kolorystyka, faktura i krój prezentowanych towarów.

– W związku z cykliczną zmiennością asortymentu, podyktowaną koniecznością dopasowania oferty do aktualnych trendów oraz pory roku, dobór parametrów oświetlenia do sklepu odzieżowego jest szczególnie trudnym zadaniem – mówi Filip Gabryelczyk, menedżer sprzedaży Segmentu Retail TRILUX Polska oraz Ekspert Oświetlenia Polskiego Komitetu Oświetleniowego. – Dzięki oprawom oświetleniowym o wysokim współczynniku oddawania barw, niezależnie od swego koloru odzież wygląda niemal tak samo jak w naturalnym świetle. W połączeniu z regałami i ekspozytorami w neutralnych odcieniach, rozwiązania tego rodzaju pozwalają wykreować przestrzeń efektownej i wiernej prezentacji ubrań różnych barw. Nie wyczerpuje to w pełni kwestii naśladowania naturalnego światła (by tego dokonać trzeba modyfikować temperaturę barwową wraz z porą dnia), daje jednak możliwość stworzenia warunków zbliżonych do tych, jak panują na zewnątrz w określonych godzinach – tłumaczy Gabryelczyk.

Uniwersalne wyposażenie jest szczególnie przydatne w butikach ready-to-wear, w których nowości dodawane są z większą częstotliwością niż wynikałoby to z typowej dla świata mody sezonowości. Przyjrzeliśmy się aranżacji wnętrza w jednym ze sklepów tego typu.

Wystrój butiku Hallhuber Stuttgart – case study

Hallhuber to znana na rynkach Europy Zachodniej marka mody damskiej z korzeniami sięgającymi końca lat 70. XX wieku. Pozycjonuje się jako młoda, nowoczesna, jakościowa, świadoma trendów i stylowa. Ucieleśnieniem tak sformułowanej koncepcji jest zasada, zgodnie z którą co dwa tygodnie wprowadzana jest nowa, spójna kolekcja, pozwalająca na tworzenie niezliczonych stylizacji przy zachowaniu harmonii kompozycji. Profil marki przejawia się także wyglądzie sklepów. Prześledziliśmy to na przykładzie liczącej 220 mkw., kompleksowo wyposażonej w 2017 roku placówki działającej w stuttgarckim Dorotheen Quartier.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,97

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane