Poradnik: Jakie korzyści daje integracja e-sklepu z operatorem logistycznym

Autor: GlobKurier.pl 20 lutego 2018 11:23

Poradnik: Jakie korzyści daje integracja e-sklepu z operatorem logistycznym Fot. Shutterstock.com

W dobie powszechnego dostępu do internetu, proces rozwoju e-handlu stał się naturalnym trendem. Konkurencja na rynku e-commerce jest duża, co wymusza na właścicielach e-sklepów przygotowania oferty, wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów.

Kluczowy moment ścieżki zakupowej

Jednym z najważniejszych momentów na ścieżce zakupowej, mającym zarazem wpływ na kształtowanie pozytywnego lub negatywnego obrazu e-sklepu, jest czas realizacji zamówienia. Szybka i profesjonalna obsługa logistyczna w branży e-commerce wymaga infrastruktury logistycznej i rozwiązań dostosowanych do wymagań tej gałęzi handlu. W przypadku e-handlu nie tylko usługi transportowe, ale także procesy magazynowania, zaopatrzenia, przepływy informacji, realizacja płatności i planowanie zasobów są istotne. Z tego powodu sklepy internetowe coraz częściej korzystają z usług operatorów logistycznych, w tym z integracji e-sklepu z operatorem logistycznym np. Globkurier.pl, który daje więcej możliwości, niż współpraca z jednym przewoźnikiem.

Odpowiedź na potrzeby klientów

Integracja z operatorem logistycznym pozwala e-sklepom stworzyć dla klientów bardzo elastyczną ofertę, dostosowaną do ich potrzeb oraz preferencji. Jest to odpowiedź na coraz bardziej wymagający, pod względem oczekiwań klientów rynek i zróżnicowane, z uwagi na różnorodność oferowanych produktów i wielkości zakupów, potrzeby.

Właściciele integrując platformę e-sklepu z systemem danego operatora logistycznego, dają dostęp do rozbudowanej oferty usług transportowych swoim klientom. Użytkownicy e-sklepu mają dzięki temu możliwość wyboru kuriera, metody płatności, sposobu doręczenia przesyłki i czasu realizacji zamówienia.

Dzięki integracji, następuje automatyzacja procesu przesyłania dokumentów i informacji, i zamówienie niemal natychmiast trafia do systemu operatora logistycznego, a co za tym idzie, także do systemu wybranego kuriera. W określonych przypadkach, przesyłka odbierana jest przez przewoźnika jeszcze tego samego dnia co złożone zamówienie i doręczana do klienta następnego dnia po nadaniu. Na rynku są także rozwiązania umożliwiające dostawę zamówionego towaru jeszcze tego samego dnia w którym towar został nadany. Usługa ta jest jednak ograniczona do większych miast, np. w przypadku firmy Globkurier.pl usługa SameDay obejmuje aż 16 wybranych miast w Polsce.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane