PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

150 ton soli mniej dzięki programowi Wiem, co wybieram

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 6 kwietnia 2009 12:06

Dzięki zmianie receptur swoich produktów, firmy uczestniczące w programie „Wiem, co wybieram" przyczyniają się do wyeliminowania ponad 150 ton soli rocznie z produktów dostępnych na półkach sklepowych w Polsce - chwalą się organizatorzy akcji.

Zmniejszenie ilości soli udało się uzyskać dzięki ograniczeniu tego składnika w produktach marki Knorr (Unilever) o 100 ton rocznie oraz zmianie receptury Złotych Paluszków Rybnych (FRoSTA), dzięki któremu konsumenci spożyli w ciągu roku o 51 ton soli mniej.

Program „Wiem, co wybieram" jest odpowiedzią producentów na apel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o dostosowywanie receptur produktów żywnościowych do zaleceń żywieniowców, a także o bardziej praktyczne oznakowanie żywności. Organizatorzy programu dążą do rozszerzania oferty produktowej o wyroby z niższą zawartością tłuszczów nasyconych, kwasów tłuszczowych typu trans, sodu oraz cukru. Celem akcji jest ułatwienie konsumentom dokonywania wyboru produktów żywnościowych, w których zawartość tych czterech składników jest zgodna z międzynarodowymi zaleceniami żywieniowymi. W programie mogą uczestniczyć producenci żywności, których wyroby spełniają kryteria pozwalające na umieszczenie logo programu na opakowaniu.

W Polsce program jest obecnie wprowadzany wspólnie przez sześciu producentów żywności, firmy: Agros Nova z marką Fortuna, Bakalland, FRoSTA, Rieber Foods Polska, Unilever Polska oraz Vini. Logo programu znajduje się obecnie na ponad 60 produktach. - Obecnie prowadzimy intensywne rozmowy z producentami żywności zachęcając ich do przystąpienia do programu, więc przewidujemy, że już wkrótce liczba partnerów się zwiększy - mówi Agnieszka Dynos, odpowiedzialna za udzielanie informacji dotyczących „Wiem, co wybieram"

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane