„Wymień Anioła" - nowa kampania marki AXE

Autor: pr 8 sierpnia 2012 13:57

„Wymień Anioła" - nowa kampania marki AXE

Agencja RED8 Digital przygotowała dla marki AXE kampanię nawiązującą do ubiegłorocznej komunikacji "Ulegną nawet Anioły". Osią kampanii jest internet i prowadzony w nim konkurs, w którym do wygrania jest kultowy model Forda Mustanga z 1965 roku w wersji cabrio.

Agencja uczestniczyła w przygotowaniu strategii i kreacji akcji oraz koncepcji „Rozstaniowozu", stworzyła stronę www.wymienaniola.pl, spoty reklamowe, odpowiada także za przeprowadzenie cyklu eventów dodatkowo wspierających działania internetowe.

Grupą docelową kampanii są przede wszystkim młodzi mężczyźni mieszkający w miastach. „Rozstaniowóz" to właśnie legendarny Ford Mustang, rocznik 1965, występujący w jednej z głównych ról w obecnej kampanii. Samochód, obok którego nie można przejść obojętnie, ale który sprawia także, że wszystkie rozstania będą wybaczane, a być może... przyciągnie spojrzenia kolejnego Anioła.


- W ubiegłym roku wspieraliśmy markę AXE kampanią „Ulegną nawet Anioły". Jej bohaterkami były piękne Anielice, spadające na ziemię pod wpływem zapachu dezodorantu AXE Excite. Teraz zadaliśmy pytanie, co właściwie dzieje się później. Co będzie, gdy użyje się dezodorantu Axe po raz kolejny? Spadnie kolejny Anioł? Co wtedy z tym pierwszym? Jak facet ma się odnaleźć w takiej, niełatwej przecież sytuacji? - wyjaśnia kulisy powstania koncepcji kreatywnej Paweł Góźdź, Brand Leader AXE. Idąc tym tropem zdecydowaliśmy się na zastosowanie przewrotnej strategii: najbardziej flirciarska marka na rynku będzie mówiła o rozstaniach. Nie chcemy żeby AXE było kojarzone ze schematem: dezodorant AXE = tabuny kobiet w moim życiu. Chcemy prowokować do uśmiechu, dawać powód do pytań i pomagać w znalezieniu na nie odpowiedzi. W naszej nowej kampanii mówimy: rozstania nie muszą być złe. Każdego dnia poznajesz nowych ludzi, nie bój się szukać, nie bój się zmiany - dodaje Paweł Góźdź.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • E 2012-08-27 16:36:08

    Chyba ulegną nawet anioły, a nie upadną.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11008

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane