Piątek, 6 marca 2015 r.
Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: Stokrotka RSS

Pieniądze ze sprzedaży detalu Emperii na buyback?

- Są dwa sposoby „wyprowadzenia" ze spółki pieniędzy, pierwszy przez dywidendę, a drugi poprzez buyback, czyli skup akcji, a później ich umorzenie. Obie formy są możliwe do zastosowania. Oczywiście będziemy to jeszcze konsultować z akcjonariuszami na początku przyszłego roku - mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

2011-09-28 17:11 » czytaj więcej

Ekspert: Na zmianie właściciela Stokrotki mogą skorzystać klienci

- Uważam, że Stokrotka jest bardzo ciekawym aktywem. Jest formatem supermarketowym, a ten segment się rozwija, jest to poza tym elastyczny format. Stokrotka to duża platforma, których na rynku nie ma wiele do kupienia. Generuje 1,5 mld zł rocznych obrotów - to nie jest skala, którą można by było pogardzić - mówi Krzysztof Badowski partner Roland Berger w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

2011-09-28 16:44 » czytaj więcej

Biedronka wyprzedziła Tesco w rankingu sieci detalicznych

W bieżącej edycji Rankingu Sieci Detalicznych prowadzonego przez firmę badawczą Kondej Marketing większość ocenianych grup poprawiła swoja punktację. Wynika to głównie z zaangażowania większych wysiłków na poprawę jakości sieci, nieraz nawet kosztem ograniczenia rozwoju organicznego.

2011-09-12 09:17 » czytaj więcej

Koszyk cen dlahandlu.pl: Stokrotka włącza się w strategię obniżania cen

W większości badanych supermarketów i sklepów osiedlowych nie zanotowaliśmy znaczących różnic w porównaniu do badania z połowy sierpnia. Wyjątek stanowi Stokrotka, która od dwóch miesięcy znacznie obniża ceny. W...

2011-09-08 21:20 » czytaj więcej

Emperia zamyka cztery nierentowne Delimy

Na początku sierpnia 2011 roku zarząd Emperii zdecydował o zamknięciu 4 delikatesów Delima. - Decyzja została podjęta ze względu na brak uzasadnienia ekonomicznego kontynuowania działalności w tych lokalizacjach - pisze spółka.

2011-09-01 11:22 » czytaj więcej

Emperia rozwija sieć supermarketów Stokrotka

Należąca do Grupy Emperia sieć supermarketów Stokrotka, kupiła sześć nowych nieruchomości przeznaczonych pod budowę sklepów. W pierwszych dwóch kwartałach tego roku ruszyło siedem nowych Stokrotek, a plany na 2011 rok...

2011-08-17 11:18 » czytaj więcej

Emperia: Zagraniczne sieci zainteresowane sklepami Stokrotka

- Zainteresowanie segmentem detalicznym jest bardzo duże. Wśród zainteresowanych są zarówno inwestorzy finansowi jak i sieci zagraniczne - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, Artur Kawa, prezes Emperii. Spółka podtrzymuje swoją wycenę segmentu detalicznego na poziomie minimum 900 mln zł.

2011-08-09 17:03 » czytaj więcej

Sanepid zamknął lubelską Stokrotkę

W związku z remontem marketu Stokrotka na klientów sypie się kurz - poinformował pracowników sanepidu mieszkaniec Lublina. Po kontroli market został zamknięty - czytamy w portalu mmlublin.pl

2011-07-28 10:17 » czytaj więcej

Roland Berger, KPMG Advisory i Dewey & LeBoeuf będą doradzać Emperii

Emperia Holding skompletowała zespół doradców w procesie wyboru inwestora dla segmentu detalicznego. W pracach zespołu będą uczestniczyli: Roland Berger Strategy Consultants - jako doradca komercyjny, KPMG Advisory -...

2011-07-21 12:14 » czytaj więcej

Analitycy: Za detal Emperia może osiągnąć połowę zakładanej kwoty

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 7 lipca oceniają, że decyzja zarządu Emperii o sprzedaży aktywów detalicznych jest słuszna, ale trudno będzie osiągnąć zakładaną cenę 900 mln zł.

2011-07-08 12:16 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH