Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: Stokrotka RSS

Intermarche: Przejęcie Stokrotki pozwoli nam wejść do czołówki dystrybutorów spożywczych

Złożyliśmy ofertę na zakup sklepów sieci Stokrotka od spółki Emperia Holding. To naturalny krok, jeśli chcemy wejść do czołówki dystrybutorów spożywczych w Polsce - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Krzysztof Waligórski, rzecznik prasowy Grupy Muszkieterów.

2011-10-20 17:06 » czytaj więcej

Resource Partners: Naszym celem są sieci, które nie mają jeszcze dużej siły zakupowej

Fundusz Resource Partners nie jest zainteresowany zakupem sieci detalicznej od Emperii. - Stokrotki są dla nas za duże. Szukamy sieci, które mają 10-50 sklepów - powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl partner funduszu Aleksander Kacprzyk.

2011-10-08 12:18 » czytaj więcej

Sieć Intermarche zainteresowana zakupem Stokrotki

Sieć supermarketów Intermarche jest zainteresowana zakupem sieci sklepów Emperii Holding SA - poinformował Reuters. Eliza Orepiuk z biura prasowego Grupy Muszkieterów, właściciela Intermarche potwierdziła, że...

2011-10-07 08:33 » czytaj więcej

Nabywca detalu Emperii dostanie kilkadziesiąt dodatkowych lokalizacji

-Spora liczba naszych sklepów jest w trakcie zaawansowanego procesu inwestycyjnego, a to dodatkowa wartość, za którą inwestorzy chcą płacić. Podmiot, który zainwestuje w detal Emperii nie tylko kupi 230 świetnie zlokalizowanych sklepów, ale także dostanie kilkadziesiąt lokalizacji, które są już zagwarantowane, i w których trwają prace przygotowawcze do uruchomienia placówek - mówi serwisowi portalspozywczy.pl - mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

2011-10-06 11:08 » czytaj więcej

Emperia wybrała potencjalnych inwestorów

Emperia zakończyła proces gromadzenia i wyboru ofert w pierwszym etapie postępowania aukcyjnego związanego z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego. Wśród chętnych są zarówno inwestorzy branżowi, jak i...

2011-10-04 09:07 » czytaj więcej

Czynsze dla hipermarketów mieszczą się w przedziale 6,5-7,5 euro/mkw.

Jak informuje firma Cushman & Wakefield w pierwszej połowie 2011 r. hipermarkety ograniczyły swoją ekspansję, z kolei supermarkety i dyskonty spożywcze nadal dynamicznie się rozwijały. Obecnie w Polsce działa ponad 250 hipermarketów oraz kilka tysięcy supermarketów i dyskontów spożywczych.

2011-10-03 17:40 » czytaj więcej

Pieniądze ze sprzedaży detalu Emperii na buyback?

- Są dwa sposoby „wyprowadzenia" ze spółki pieniędzy, pierwszy przez dywidendę, a drugi poprzez buyback, czyli skup akcji, a później ich umorzenie. Obie formy są możliwe do zastosowania. Oczywiście będziemy to jeszcze konsultować z akcjonariuszami na początku przyszłego roku - mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

2011-09-28 17:11 » czytaj więcej

Ekspert: Na zmianie właściciela Stokrotki mogą skorzystać klienci

- Uważam, że Stokrotka jest bardzo ciekawym aktywem. Jest formatem supermarketowym, a ten segment się rozwija, jest to poza tym elastyczny format. Stokrotka to duża platforma, których na rynku nie ma wiele do kupienia. Generuje 1,5 mld zł rocznych obrotów - to nie jest skala, którą można by było pogardzić - mówi Krzysztof Badowski partner Roland Berger w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

2011-09-28 16:44 » czytaj więcej

Biedronka wyprzedziła Tesco w rankingu sieci detalicznych

W bieżącej edycji Rankingu Sieci Detalicznych prowadzonego przez firmę badawczą Kondej Marketing większość ocenianych grup poprawiła swoja punktację. Wynika to głównie z zaangażowania większych wysiłków na poprawę jakości sieci, nieraz nawet kosztem ograniczenia rozwoju organicznego.

2011-09-12 09:17 » czytaj więcej

Koszyk cen dlahandlu.pl: Stokrotka włącza się w strategię obniżania cen

W większości badanych supermarketów i sklepów osiedlowych nie zanotowaliśmy znaczących różnic w porównaniu do badania z połowy sierpnia. Wyjątek stanowi Stokrotka, która od dwóch miesięcy znacznie obniża ceny. W...

2011-09-08 21:20 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH