Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: UOKiK RSS

PIH: UOKiK chce od sieci handlowych ujawnienia poufnych danych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów żąda od sieci handlowych ujawnienia poufnych informacji, stanowiących często tajemnicę handlową - te informacje od licznych przedsiębiorców wpłynęły w ostatnim okresie do...

2013-05-28 11:39 » czytaj więcej

Brytyjczycy chcą skończyć z oszukańczymi promocjami

Brytyjska minister ds. konsumenckich Jo Swinson wezwała na dywanik 10 największych sieci handlowych w kraju, by wytłumaczyły, czemu stosują wprowadzające klientów w błąd promocje. Chodzi przede wszystkim o oferty produktów sprzedawanych jako wielopaki, które powinny być tańsze, a w rzeczywistości są droższe od tych samych towarów kupowanych pojedynczo. W Polsce takie "promocje" też występują - podaje gazeta.pl.

2013-05-22 21:21 » czytaj więcej

UOKiK: 2,8 mln zł kary za nieuczciwą reklamę telewizorów Samsung

Reklama telewizorów Samsung wprowadzała w błąd sugerując, że jest częścią rządowej kampanii informacyjnej dotyczącej cyfryzacji telewizji - uznała Prezes UOKiK. Spółka musi zapłacić ponad 2 mln zł za niedozwolone praktyki.

2013-05-13 11:18 » czytaj więcej

UOKiK: Zmiany w dokumencie dotyczącym karania za naruszenie praw konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjął zmiany w dokumencie dotyczącym nakładania kar za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

2013-05-13 09:37 » czytaj więcej

Jeszcze w tym roku UOKiK rozpocznie kontrole etykiet energetycznych

Za brak specjalnych etykiet na suszarkach czy telewizorach grozi kara w wysokości co najmniej 15 tysięcy złotych. Dostawcy i dystrybutorów sprzętu RTV i AGD mają od lutego tego roku obowiązek informowania o tym, ile energii zużywa dane urządzenie. Jeszcze w tym roku ruszą kontrole sprawdzające, czy jest on przestrzegany.

2013-04-17 10:56 » czytaj więcej

UOKiK zapowiada skontrolowanie wszystkich franczyzowych sieci gastronomicznych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiada zbadanie wszystkich sieci franczyzowych w gastronomii pod kątem prowadzonej przez nie polityki cenowej - donosi "Puls Biznesu".

2013-04-15 09:14 » czytaj więcej

UOKiK prowadzi postępowania wobec sieci Sphinx i dystrybutorów sprzętu narciarskiego

Narty Rossignol i rowery Cube to przykłady produktów, których cena może być wynikiem zmowy zawartej przez ich dystrybutorów. Urząd sprawdza również czy polityka cenowa w restauracjach franczyzowych sieci Sphinx nie...

2013-04-11 09:43 » czytaj więcej

Prezes UOKiK-u: Produkty pod szyldem private label wytwarzają korzystną dla rynku presję konkurencyjną

W Urzędzie analizowaliśmy, czy "opłaty półkowe" mogłyby stanowić jakiś przejaw nadużywania pozycji dominującej. W takich sprawach zawsze na początku określamy rynek, na którym działają dani przedsiębiorcy, następnie...

2013-03-29 09:07 » czytaj więcej

UOKiK: Wędliny i jaja kupujmy uważniej. 50 proc. produktów źle oznakowanych

Ponad połowa produktów sprzedawanych luzem jest nieprawidłowo oznakowana - wynika z kontroli Inspekcji Handlowej dotyczącej oznakowania produktów spożywczych przeprowadzonej na zlecenie UOKiK. W ciągu 2012 roku IH zakwestionowała blisko 30 proc. zbadanych towarów

2013-03-26 11:40 » czytaj więcej

Auchan złożył wniosek o przejęcie Reala

19 marca spółka Auchan Polska zgłosiła w UOKiK-u zamiar przejęcie kontroli nad siecią Real. Kilka dni temu, urząd informował o przejęciu tej sprawy od Komisji Europejskiej.

2013-03-20 10:16 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH