Partner portalu: City Board
Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: UOKiK RSS

Intersport pod lupą UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko PPH Fordex oraz Intersport S.A. Przyczyną jest porozumienie, które zdaniem UOKiK może ograniczać konkurencję na krajowym rynku sprzedaży detalicznej sprzętu i akcesoriów narciarskich.

2013-12-30 10:08 » czytaj więcej

UOKiK: Promocyjne ceny i "gratisy" to najczęstsze sposoby naciągania klientów

Promocyjne ceny i "gratisy" to najczęstsze sposoby naciągania klientów, także przed bożonarodzeniowymi zakupami. W tym okresie 10 proc. skarg, które trafiają do UOKiK-u, dotyczy właśnie tego problemu. Klienci skarżą się również na to, że sklepy nie przyjmują zwrotów zakupionych towarów, ale - jak przypomina Urząd - to zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy.

2013-12-27 09:31 » czytaj więcej

UOKiK ukarał spółkę prowadzącą hipermarket E.Leclerc w Lublinie

Ponad 18 tys. zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Lublindis prowadzącą hipermarket Leclerc przy ul. Zana za niewłaściwe oznaczenie jednego z produktów - podaje dziennikwschodni.pl

2013-12-17 13:12 » czytaj więcej

Sąd potwierdza decyzję UOKiK: Pobieraczek.pl musi zapłacić ponad 215 tys. zł kary

Spółka Eller Service, właściciel portalu pobieraczek.pl, wysyłała do konsumentów wprowadzające w błąd wiadomości w celu ich zastraszenia i skłonienia do zapłaty. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną w wysokości ponad 215 tys. zł

2013-12-13 09:31 » czytaj więcej

UOKiK wkrótce wyda decyzję ws. przejęcia hipermarketów Real przez Grupę Auchan

Postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczące przejęcia hipermarketów Real przez Grupę Auchan w Polsce zbliża się do finału. Rozstrzygnięcia można się spodziewać w ciągu kilku tygodni, a nawet najbliższych dni.

2013-12-07 13:45 » czytaj więcej

UOKiK ukarał sieć Nine West grzywną za wprowadzanie klientów w błąd

Właściciel sklepów Nine West - spółka Apparel - został ukarany przez UOKiK kwotą 29 tys. zł za wprowadzanie klientów w błąd w sprawie ich promocji - czytamy w gazeta.pl.

2013-11-29 14:36 » czytaj więcej

UOKiK prowadzi 58 postępowań dotyczących sprzedaży przez internet

Obecnie Prezes Urzędu prowadzi 58 postępowań dotyczących sprzedaży przez Internet. Od początku roku wydała już 29 decyzji. Z praktyki UOKiK wynika, że najczęściej Internetowi sprzedawcy nie respektują prawa do zwrotu towaru w ciągu 10 dni, wymagają, aby zwracany towar nie był rozpakowany, nie oddają konsumentowi kosztów wysyłki zamówionej rzeczy w sytuacji odstąpienia od umowy.

2013-11-25 12:17 » czytaj więcej

Kara dla 20 banków za zmowę dotyczącą opłat interchange

Stawki opłat interchange w Polsce – pobierane od transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartami płatniczymi Visa i MasterCard – były ustalane w ramach niezgodnych z prawem porozumień 20 banków. Sąd...

2013-11-21 20:14 » czytaj więcej

Do UOKiK-u wpłynął wniosek Żabki o przejęcie sieci Dobry Wybór

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek firmy Żabka Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu o nabycie części mienia Kolporter Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Kielcach.

2013-11-16 17:21 » czytaj więcej

Prezes Makaronów na VI FRSiH: UOKiK mógłby wspierać małe firmy przy negocjacjach z sieciami

Małe i średnie firmy potrzebują wsparcia przy negocjacji z silniejszym od siebie dystrybutorem. Dziś, oferując sieciom handlowym zbyt niskie ceny, często psują rynek, co jest niekorzystne dla producentów, ale w perspektywie czasu także dla całego sektora rolno-spożywczego - mówi Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich, podczas VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu

2013-11-07 14:18 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH