Partner portalu: City Board
Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: UOKiK RSS

Sejm przyjął nowe prawo antymonopolowe

Eliminowanie praktyk niekorzystnych dla gospodarki, przedsiębiorców i konsumentów - to główne cele nowej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Nowelizacja została przyjęta przez Sejm.

2014-04-25 09:06 » czytaj więcej

Eksperci: 10-proc. obniżka kary w postępowaniach UOKiK nie jest zachęcająca

Tylko w przypadku ewidentnych naruszeń zasad konkurencji przedsiębiorcy będą dobrowolnie poddawać się karze w postępowaniu antymonopolowym, by uzyskać 10-proc. obniżkę kary - uważają eksperci. Taką możliwość daje rządowy projekt, którym w tym tygodniu zajmie się Sejm.

2014-04-21 20:44 » czytaj więcej

Chorwacka spółka złożyła wniosek o przejęcie polskiego dystrybutora FMCG

Spółka Orbico d.o.o. z siedzibą w Zagrzebiu złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad spółkami: NAVO - Polska Grupa Dystrybucyjna sp. z o.o. z siedzibą w Tychach; INTEGRA...

2014-03-31 11:07 » czytaj więcej

Wątpliwości wokół nowego prezesa UOKiK

Formalnego wymogu posiadania wiedzy nie zastąpią najlepsze umiejętności zdobyte w trakcie kariery. Stąd wątpliwości prawników, czy wybór nowego prezesa UOKiK jest zgodny z prawem? - zastanawia się Rzeczpospolita.

2014-03-21 11:23 » czytaj więcej

Adam Jasser - z Kancelarii Premiera na szefa UOKiK-u

Prezes Rady Ministrów powołał Adama Jassera na stanowisko prezesa UOKiK. Nowy szef UOKiK budzi sprzeczne opinie. Jedni podkreślają jego wiedze o funkcjonowaniu gospodarki, inni obawiają się o niezależność urzędu. Adam...

2014-03-18 22:39 » czytaj więcej

OECD: Wyczerpują się możliwości rozwoju polskiej gospodarki dzięki taniej sile roboczej i niskim cenom

Eksperci OECD zalecają Polsce reformy na rynku pracy i w polityce konkurencji, tak by nasza gospodarka nie dostała zadyszki - czytamy w gazeta.pl. Ekonomiści nie mają wątpliwości, że reformy są potrzebne. Wyczerpują się bowiem możliwości dalszego rozwoju polskiej gospodarki dzięki taniej sile roboczej i konkurowaniu niskimi cenami.

2014-03-11 14:14 » czytaj więcej

Ponad 288 tys. zł kary dla e-sklepu Deichmann

Prezes UOKiK wydała dwie decyzje dotyczące sklepów internetowych. Deichmann-Obuwie zastrzegał, że nie ponosi odpowiedzialności za zgodność zdjęć produktów na stronie internetowej z ich rzeczywistym wyglądem....

2014-02-26 12:30 » czytaj więcej

UOKiK kieruje do konsultacji projekty ochrony konsumentów oraz konkurencji

Po raz pierwszy w historii Urzędu dwa główne dokumenty wyznaczające priorytety rządu na najbliższe 5 lat w ochronie konkurencji i konsumentów zostały przygotowane razem. - Połączenie polityki antymonopolowej oraz zagadnień konsumenckich pozwoli osiągnąć efekt synergii. W praktyce każde podejmowane działanie przez Urząd będzie uwzględniać oba aspekty, dzięki czemu możliwa będzie skuteczna ochrona najsłabszych uczestników rynku. To nowe podejście. Dokumenty zostały opracowane jednocześnie, zostaną równolegle wdrożone i będą obowiązywać w tym samym okresie - zapowiada Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, p.o. prezesa UOKiK.

2014-02-20 13:26 » czytaj więcej

Politycy za rządową nowelą ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Wszystkie kluby poparły w Sejmie rządowy projekt noweli ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Przedsiębiorca będzie mógł sam zwrócić się do UOKiK o dobrowolne poddanie się karze w postępowaniu antymonopolowym i liczyć wówczas na 10-proc. obniżkę kary.

2014-02-19 21:48 » czytaj więcej

UOKiK: Eurocash złożył wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad PayUp

Firma Eurocash złożyła 18 lutego do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad PayUp Polska.

2014-02-19 20:58 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH