Partner portalu: City Board
Wyniki wyszukiwania dla słowa kluczowego: święta RSS

Sklepy przed świętami windują ceny

Część firm chce wykorzystać przedświąteczny szał zakupów i winduje ceny - informuje "Rzeczpospolita".

2012-12-12 09:14 » czytaj więcej

Polacy zaczynają zastępować świątecznego karpia innymi rybami

Tradycyjna świąteczna ryba - karp, z roku na rok jest wybierany przez Polaków coraz rzadziej. Jego miejsce na bożonarodzeniowym stole zajmuje mintaj, makrela, śledź, pstrąg czy łosoś. Z roku na rok rośnie liczba zwolenników owoców morza.

2012-12-07 12:13 » czytaj więcej

Karpie mogą być tańsze niż w ubiegłym roku

Nie będzie problemów z zakupem karpia na święta Bożego Narodzenia, ryby mogą być nawet tańsze niż w ubiegłym roku - powiedział PAP prezes Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" Zbigniew Szczepański.

2012-12-06 09:19 » czytaj więcej

Dyrektor POHiD: Sprzedaż przed świętami wzrośnie tylko o kilka procent

Sprzedaż w okresie świątecznym wzrośnie w tym roku tylko o kilka procent, a nie kilkanaście, jak rok temu. Handlowcy robią, co mogą i rozciągnęli okres zakupów, który zaczął się już w połowie października. Klienci...

2012-12-05 18:41 » czytaj więcej

Inspekcja Handlowa radzi jak nie dać się oszukać na promocjach

W okresie świątecznym, a więc w sezonie wzmożonych zakupów, promocje stały się już tradycją. Inspekcja Handlowa w Gdańsku przypomina na co warto zwrócić uwagę w przypadku chęci zakupu towaru objętego promocją. Ubiegłoroczne wyniki kontroli prawidłowości i rzetelności promocyjnej sprzedaży produktów, organizowanej przez sieci handlowe, wykazały nieprawidłowości we wszystkich kontrolowanych placówkach. Tym samym przeprowadzone kontrole potwierdziły, że interesy konsumentów są zagrożone i wymagają szczególnej ochrony.

2012-12-04 14:46 » czytaj więcej

Na prezenty świąteczne wydamy od 200 do 500 zł, a na zakupy sylwestrowe 100 zł

Wyniki badań PAYBACK Opinion Poll pokazują, że większość Polaków wyda na prezenty mikołajkowe i bożonarodzeniowe odpowiednio powyżej 100 zł i 201-500 zł. 62 proc. badanych stara się oszczędzać na zakupach bożonarodzeniowych. Z kolei na jedzenie i alkohol na Sylwestra większość ankietowanych przeznaczy maksymalnie po 100 zł. W porównaniu z poprzednimi latami tegoroczne wydatki bożonarodzeniowe i sylwestrowe są stabilne.

2012-12-04 13:24 » czytaj więcej

Cenowy bałagan na półkach sieci handlowych

Tuż przed świętami w wielu sklepach panuje cenowy bałagan na półkach, dlatego powinniśmy sprawdzać ceny towarów czytnikiem, a nie sugerować się informacją na regale. Zwracajmy też baczną uwagę na daty ważności gratisów. Jak się bowiem okazuje, często to po prostu przeterminowane artykuły, których sprzedawcy chcą się po prostu pozbyć - pisze trojmiasto.gazeta.pl .

2012-12-04 12:51 » czytaj więcej

15 sierpnia dniem wolnym od handlu

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to dzień ustawowo wolny od handlu. Jeśli tego dnia sklep ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie.

2012-08-14 13:24 » czytaj więcej

7 czerwca sklepy i centra handlowe będą zamknięte - kolejny dzień z zakazem handlu

7 czerwca br. przypada Boże Ciało. To kolejny dzień w roku ustawowo wolny od pracy. Tego dnia w całym kraju obowiązuje całkowity zakaz handlu.

2012-06-06 11:43 » czytaj więcej

W Swięta będą działać sklepy na lotniskach

W pierwszy i drugi dzień Wielkanocy większość sklepów będzie zamknięta. Praca w święta jest niedozwolona w placówkach handlowych bez względu na wielkość i asortyment sprzedawanych towarów - przypomniał Piotr Wojciechowski z Kancelarii Prawa Pracy.

2012-04-06 15:18 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH