Amazon Sumerian posłuży do projektowania rzeczywistości wirtualnej

Autor: PAP 27 listopada 2017 20:12

Zestaw narzędzi sieciowych Amazon Sumerian posłuży do projektowania treści 3D oraz rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej - ogłosił dział Amazon Web Services w poniedziałek.

Aplikacje opracowane z zastosowaniem Sumeriana mają działać we wszystkich przeglądarkach i urządzeniach obsługujących standardy WebGL lub WebVR, między innymi Google Daydream, HTC Vive i Oculus Rift, a także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Nowy zestaw narzędzi to kolejne tego rodzaju przedsięwzięcie Amazona po udostępnionym w 2016 roku silniku graficznym Lumberyard z funkcjonalnością rzeczywistości wirtualnej. Twórcy zapewniają, że Sumerian jest przystosowany dla początkujących projektantów, co ma pozwolić na projektowanie wirtualnych przestrzeni nawet amatorom. Opłata za korzystanie z Amazon Sumerian jest uzależniona od miejsca na serwerze zajmowanego przez opublikowany projekt oraz wgrane przez użytkownika materiały, a także generowanego ruchu sieciowego.

Kolejne firmy technologiczne inwestują w rozwój technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR). Specjaliści z Google, Apple, Mozilli i innych spółek współpracujący w ramach World Wide Web Consortium (W3C) współtworzą standardy WebVR mające pozwalać na przeglądanie sieci z zastosowaniem urządzeń VR. Przed Amazonem własne narzędzia dla projektantów aplikacji VR i AR udostępniły między innymi Google (ARCore) i Apple (ARKit).

Zgodnie z październikowym raportem firmy analitycznej Zion Market Research wartość światowego rynku VR wzrasta co roku o ponad 54 proc. Do 2022 roku wartość tego sektora ma sięgać 26,89 mld dolarów. W ubiegłym roku rynek VR wyceniano na 2,02 mld dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane