Carrefour wprowadza technologię blockchain, do śledzenia drogi produktu

Autor: dlahandlu.pl 7 marca 2018 14:24

Carrefour wprowadza technologię blockchain, do śledzenia drogi produktu fot. Carrefour.com

Sieć Carrefour wprowadza na rodzimym rynku technologię „blockchain”, która umożliwia konsumentom śledzenie produktu „od pola do stołu”. To pierwsza taka technologia w Europie.

Technologia jest wykorzystywana obecnie dla linii kurczaków Carrefour Quality Line Auvergne. Wkrótce ma zostać wprowadzona dla kolejnych ośmiu produktów zwierzęcych i roślinnych, takich jak: jajka, ser, mleko, pomarańcze, pomidory, łosoś i mielona wołowina.

Jak ocenia Carrefour, technologia blockchain spełni rosnącą potrzebę konsumentów w zakresie przejrzystości produktów, natomiast dla hodowców jest to sposób na pokazanie, co produkują.

Etykieta każdego produktu będzie zawierała kod QR, który konsumenci będą mogli skanować za pomocą smartfonów. Otrzymają w ten sposób informację o produkcie i drodze, którą przeszedł - od miejsca, w którym był hodowany aż do momentu umieszczenia go na półce. Na przykład dla kurczaka Auvergne z linii Carrefour Quality Line, konsumenci będą mogli dowiedzieć się, gdzie i jak każde zwierzę było hodowane, poznać nazwisko rolnika, jakie pasze były używane (bez względu na to, czy były one karmione zbożami francuskimi i soją, czy produktami wolnymi od GMO itp.), jakie terapie zastosowano, a także wszelkie oznaczenia dotyczące jakości, miejsca uboju itp.

- Jest to pierwsza taka technologia w Europie, która zapewni konsumentom gwarancję całkowitej przejrzystości w zakresie możliwości śledzenia naszych produktów - wyjaśnia Laurent Vallée, sekretarz generalny Carrefour i szef ds. jakości i bezpieczeństwa żywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • sisi 2018-03-17 18:37:29

    Chiquita już to zrobiła, można oglądać plantacje bananów z której pochodzi :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane