Dobre światło - duża sprzedaż

Autor: m.projekt/Piotr Kiernich 24 lutego 2009 13:20

Przy kompletowaniu wyposażenia sklepu baczną uwagę zwraca się niemal na każdy detal. Na decyzje, od jakiego producenta zostaną nabyte regały sklepowe oraz boksy kasowe, systemy wejściowe, wózki sklepowe, czy też koszyki poświęca się dużo czasu. Wybiera się najlepszą z możliwych hurtownię, która będzie dostarczać do sklepu zamawiany towar. Oświetlenie natomiast kupowane jest przypadkowo. Często najtańsze, jakie można znaleźć na rynku. Natomiast dobre światło to duża sprzedaż.

Odpowiednio dobrane oświetlenie w sklepie nie tylko zachęca klientów do robienia zakupów, ale również tworzy atmosferę, przyciąga wzrok do lepiej wyeksponowanych towarów. W innym przypadku ma ono zły wpływ na wiele aspektów, które są ważne dla handlu. Złe oświetlenie powoduje, że klient jest odstraszany nieodpowiednią barwą produktów.

Światło ma też wpływ na czas przydatności produktów do spożycia, bywa, że skraca go. Wskutek zastosowania starszego typu lamp zwiększyć można emisję cieplną oraz promieniowania UV co, powoduje, że produkty psują się. Dotyczy to zarówno produktów świeżych, jak mięso i wędliny sprzedawanych w ladach chłodniczych, jak również niektórych konserw.

Przestarzałe rozwiązania technologiczne, źle i nieodpowiednio dobrane źródła światła mogą za sobą pociągnąć wzrost kosztów związanych z użytkowaniem energii elektrycznej. Może to spowodować, iż koszt energii elektrycznej przeznaczonej na oświetlenie sklepu będzie stanowić ponad 30 proc. całkowitych kosztów, jakie ponosi właściciel sklepu.

Powinno się pamiętać, że lampy, które mają wysoką temperaturę barwową nie mogą być stosowane do oświetlenia produktów spożywczych. Zimne światło zniekształca kolory i wpływa na ich negatywny odbiór przez konsumentów. Dlatego tak ważna jest powyżej opisana cecha światła.
Profesjonalnie i przyjaźnie zaaranżowana przestrzeń sklepu w pozytywny sposób oddziaływuje na podświadomość klientów, a przez to na zwiększenie sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane