PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia wprowadza system ERP w sieci sklepów Stokrotka

Autor: portalspozywczy.pl 27 lutego 2009 11:53

Emperia Holding usprawnia zarządzanie danymi w sklepach Stokrotka. W tym celu podpisała umowę z firmą Asseco Business Solutions, którza wdroży w sieci zaawansowany system Business Intelligence marki Safo.

Menedżerowie firmy Emperia otrzymają narzędzie, które pozwoli im lepiej zarządzać siecią sklepów. System Business Intelligence będzie na bieżąco przekazywał analizę danych i sprzedaży. Planujemy uruchomienie rozwiązania na początku 2009 roku. Przeprowadzona została już analiza przedwdrożeniowa i wybrana architektura systemu oraz technologia - mówi Paweł Rafalski, dyrektor działu Business Intelligence Safo w Asseco Business Solutions. Jak wyjaśnia, ze względu na specyfikę branży Emperia Holding do tej pory olbrzymia ilość danych ze sklepów trafiała w nieprzetworzonej formie do centrali. Analitycy musieli sami dotrzeć do najważniejszych danych biznesowych. Wdrożenie nowego systemu ma to usprawnić.

Umowa między Asseco Business Solutions a Emperia Holding przewiduje budowę, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji systemu Safo BI Detal, który będzie wspomagał proces analizy działalności przedsiębiorstwa w oparciu o narzędzia Oracle. Aplikacja będzie składała się z dziesięciu modułów, m.in. analizy sprzedaży, budżetu i prognoz, indeksu cenowego, czy rentowności. Program obejmie zasięgiem sieć ponad 120 sklepów Stokrotka, które działają w ramach Emperia Holding. Kolejne przejęcia punktów sprzedaży przez firmę będą również zwiększały zasięg działania systemu Business Intelligence.

Systemy marki Safo to oparte o technologię Oracle rozwiązania informatyczne klasy ERP, które doskonalą procesy zarządzania średnim i dużym przedsiębiorstwem. Marka Safo jest jednym z liderów na rynku oprogramowania ERP dla firm handlowych, produkcyjno-handlowych oraz centrów logistycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane