GfK: Sztuczna inteligencja wpływa na rozwój rozwiązań smart home

Autor: dlahandlu.pl 26 marca 2018 10:08

GfK: Sztuczna inteligencja wpływa na rozwój rozwiązań smart home Fot. Shutterstock.com

Urządzenia elektroniczne są z każdym rokiem inteligentniejsze i lepiej skomunikowane. Już niedługo będą reagować na ludzkie wzorce zachowań, ucząc się ich, aby wykonywać za konsumentów wybrane codzienne czynności. Stale utrzymująca się tendencja wzrostowa w sprzedaży urządzeń cyfrowych i elektroniki użytkowej napędza rynek i jednocześnie innowacje. 33 proc. konsumentów z grupy dojrzalszych millennialsów oraz 28 proc. z grupy millenialsów młodszych planuje w ciągu najbliższych 2-3 lat zakup urządzenia łączącego się z siecią - wynika z danych GfK.

Na rynku są już dostępne pierwsze „rozumiejące” gadżety. Współcześni konsumenci swoją przygodę z technologią sztucznej inteligencji rozpoczynają od zakupu urządzeń aktywowanych głosowo czy inteligentnych głośników. Na początek.

Aktywowana głosowo technologia SI odgrywa znaczącą rolę w przemyśle rozrywkowym, stanowiąc 66% z 8 mld euro generowanych przychodów. Zgodnie z prognozowanymi trendami, technologia ta przeniknie do innych branż, zwiększając udział rozwiązań smart we wcześniej „nie-cyfrowych” kategoriach, takich jak np. artykuły gospodarstwa domowego, stymulując tym samym rozwój rozwiązań związanych z koncepcją smart living.

W czwartym kwartale 2016 r. sprzedaż głośników wyposażonych w technologię SI istotnie wpłynęła na wielkość rynku w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż tych urządzeń znacząco wzrosła i obecnie odpowiada za połowę sprzedaży na rynku inteligentnych urządzeń audio. Ponadto, po wprowadzeniu na rynek urządzeń Amazon Echo i Google Home, znaczny wzrost zanotowały również inteligentne lampy LED.

Aby technologie oparte na sztucznej inteligencji mogły integrować się i wspomagać codzienne czynności, muszą współpracować z innymi urządzeniami konsumentów, używanymi podczas przemieszczania się: smartfonami, urządzeniami typu wearables czy wybranymi funkcjami w samochodach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane