Rosyjska sieć supermarketów testuje roboty

Autor: dlahandlu.pl 30 listopada 2017 11:46

Rosyjska sieć supermarketów testuje roboty fot. Shutterstock.com

Rosyjska sieć Lenta zatrudniła siedem robotów w swoich moskiewskich supermarketach. "Promoboty" powitają powracających klientów po imieniu, pokażą nowe produkty, a także poinformują o rabatach.

Roboty porusza się całkowicie niezależnie i angażują klientów w proces zakupowy. Będą też dzielić się informacjami na temat rabatów i innych promocji oraz demonstrować nowe produkty. Dzięki oprogramowaniu mogą nawet rozpoznać powracających klientów i powitać ich osobiście.

Po raz pierwszy roboty autonomiczne zostały wdrożone w tak dużej liczbie w środowisku detalicznym - twierdza twórcy "Promobotów". Roboty były już wprawdzie używane w handlu, ale bardziej do wykonywania powtarzalnych czynności, bez faktycznego kontaktu z klientem - tak było m.in. w sieciach Ahold Delhaize czy Giant, które przedstawiły robota Marty'ego w lecie. Sprawdza on ceny i zapasy w sklepie. Upewnia się również, czy w placówce nie zachodzą potencjalnie niebezpieczne sytuacje (śliskie podłogi, chybotliwe stosy towarów na półkach). Także Walmart jest obecnie zaangażowany w największy program pilotażowy związany z pracą robotów: skanują one towary w 50. sklepach detalisty.

Lenta jest drugą co do wielkości siecią supermarketów w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane